Policie chytila syrské uprchlíky mířící do Německa a Švédska

ČTK ČTK
26. 6. 2015 14:43
Kriminalisté na jihu Moravy zadrželi tři převaděče, kteří převáželi devět uprchlíků.
Policejní hlídka
Policejní hlídka | Foto: Ludvík Hradilek

Brno - Policisté na jižní Moravě zadrželi ve čtvrtek tři převáděče, kteří ve svých osobních autech převáželi devět uprchlíků ze Sýrie. Uvedla to jihomoravská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Někteří běženci měli falešné pasy; švédské a dánský. Převáděče čeká trestní stíhání, běžence patrně vyhoštění. Letos policie v regionu zadržela už více než 400 nelegálních migrantů, což je ve srovnání s loňskem o 50 více.

První vůz řídil Iráčan s povolením k pobytu v Německu. Policejní hlídka jej zastavila na dálnici D2 nedaleko Lanžhotu na Břeclavsku. V autě s ním jeli dva mladíci ze Sýrie bez dokladů. Převáděči hrozí až dva roky vězení.

Stejný postih hrozí dalším dvěma mužům se švédským občanstvím, kteří pocházejí z Blízkého východu. Policie zastavila jejich vozy ke kontrole nedaleko Mikulova, na hlavním tahu Vídeň-Brno.

V jednom autě cestovali na falešné švédské pasy a na dánský pas dva muži a žena ze Sýrie. Ve druhém autě jeli bez dokladů další čtyři Syřané. Cílem cesty bylo zřejmě Německo a Švédsko.

Také na dálnici D1 na Vysočině policisté nad ránem zajistili v autobuse na mezinárodní lince Vídeň - Berlín na dálnici D1 devět cizinců ze Sýrie a Somálska bez dokladů.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy