Podnikatelka chtěla uplácet policii, dostala rok vězení

ČTK ČTK
8. 11. 2012 10:41
Přes Toflův gang chtěla uplácet pracovníky jihomoravské hospodářské kriminálky

Brno - Brněnský krajský soud ve čtvrtek poslal v odvolacím řízení na rok do vězení podnikatelku Věru Koudelkovou.

Přes Toflův gang chtěla uplácet pracovníky jihomoravské hospodářské kriminálky a dosáhnout toho, aby se vyhnula trestnímu stíhání v údajně vymyšlených kauzách.

Koudelková zaplatila v roce 2009 podle spisu Miloši Almásymu, který by měl být jednou z vůdčích postav vyděračského Toflova gangu, celkem 270.000 korun. Peníze měly přes prostředníky dostat dva pracovníci jihomoravské hospodářské kriminálky.

Nejprve měli jednu z kauz, v níž byla obviněnou, ovlivnit v její prospěch. Vše mělo skončit zrušením obvinění. Následně měli pomoci podnikatelce v další kauze tak, aby trestní oznámení, které podala, nebylo vyhodnoceno jako nedůvodné.

Podnikatelka dostala před časem za podplácení u Městského soudu v Brně 300 hodin veřejněprospěšných prací. Žaloba se proti tomu odvolala a Krajský soud v Brně ve čtvrtek verdikt zpřísnil.

"Jen jsem se chtěla domoci svých práv a teď tady sama čelím trestnímu oznámení," řekla soudu se slzami v očích. Verdikt je pravomocný. Může se ale ještě obrátit na Nejvyšší soud.

Toflův gang tvořili zejména jihomoravští policisté. Vydírali podnikatele. Proces s nimi se v těchto dnech koná u brněnského krajského soudu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy