Podnikatelka chtěla uplácet policii, dostala rok vězení

ČTK ČTK
8. 11. 2012 10:41
Přes Toflův gang chtěla uplácet pracovníky jihomoravské hospodářské kriminálky

Brno - Brněnský krajský soud ve čtvrtek poslal v odvolacím řízení na rok do vězení podnikatelku Věru Koudelkovou.

Přes Toflův gang chtěla uplácet pracovníky jihomoravské hospodářské kriminálky a dosáhnout toho, aby se vyhnula trestnímu stíhání v údajně vymyšlených kauzách.

Koudelková zaplatila v roce 2009 podle spisu Miloši Almásymu, který by měl být jednou z vůdčích postav vyděračského Toflova gangu, celkem 270.000 korun. Peníze měly přes prostředníky dostat dva pracovníci jihomoravské hospodářské kriminálky.

Nejprve měli jednu z kauz, v níž byla obviněnou, ovlivnit v její prospěch. Vše mělo skončit zrušením obvinění. Následně měli pomoci podnikatelce v další kauze tak, aby trestní oznámení, které podala, nebylo vyhodnoceno jako nedůvodné.

Podnikatelka dostala před časem za podplácení u Městského soudu v Brně 300 hodin veřejněprospěšných prací. Žaloba se proti tomu odvolala a Krajský soud v Brně ve čtvrtek verdikt zpřísnil.

"Jen jsem se chtěla domoci svých práv a teď tady sama čelím trestnímu oznámení," řekla soudu se slzami v očích. Verdikt je pravomocný. Může se ale ještě obrátit na Nejvyšší soud.

Toflův gang tvořili zejména jihomoravští policisté. Vydírali podnikatele. Proces s nimi se v těchto dnech koná u brněnského krajského soudu.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Toronto i přes závěrečnou prohru ovládlo Severní divizi

Hokejisté Toronta podlehli ve svém posledním zápase základní části NHL Winnipegu 2:4. Maple Leafs i přes druhou prohru za sebou ovládli Severní divizi a v play off vyzvou Montreal. Jets skončili třetí a ve vyřazovací části je čeká Edmonton.

Winnipeg v zápase dvakrát prohrával, ale skóre otočil a vítězně se naladil na play off. Toronto poslal v 8. minutě do vedení Pierre Engvall, který nenápadnou střelou z levého kruhu nachytal brankáře Connora Hellebuycka. Na začátku druhé třetiny srovnal Mason Appleton, ale Ilja Michejev poslal Maple Leafs opět do vedení.

Obrat ve skóre zařídil Kyle Connor, který nejprve v 34. minutě bekhendovým blafákem zakončil přečíslení dva na jednoho a ve 45. minutě tvrdou ranou bez přípravy překonal gólmana Jacka Campbella podruhé. Definitivní podobu skóre stanovil při závěrečné hře Toronta bez brankáře Jansen Harkins. Kanadský útočník se dočkal prvního gólu v sezoně.

před 45 minutami

Rekonstrukce Václavského náměstí v Praze se prodraží až o 109 milionů korun

Rekonstrukce spodní části Václavského náměstí se prodraží až o 109 milionů korun. Většina z peněz navíc, konkrétně 85 milionů korun, má jít na stavu slepých tramvajových kolejí, které chce vedení magistrátu vybudovat k budoucímu použití. Zbylé peníze budou za práce, které si firma Hochtief nárokuje nad rámec původní smlouvy. Vyplývá to z materiálu, který v pondělí projednají radní. Stavební práce začaly loni a původně měly stát asi 330 milionů korun.

Stavební firma chce podle dokumentu pro radní po městu o asi 23 milionů více z důvodů víceprací vzniklých nepředvídatelnými okolnostmi. Například asi 8,7 milionu korun navíc firma naúčtovala za bourání betonových konstrukcí komunikace, 11,8 milionu za změny povrchových úprav a 4,1 milionu za úpravy kolektoru. Jiné menší položky firma z původní ceny odečetla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy