Omyl v bance: Přinesl mince, odnesl si 83 tisíc korun

Aktualizováno 18. 11. 2013 14:00
Muž se stal bankovním lupičem proti své vůli. Obnos mu totiž vydali bez nátlaku.
Muž přišel k bankovní přepážce s igelitkou plnou desetikorunových mincí.
Muž přišel k bankovní přepážce s igelitkou plnou desetikorunových mincí. | Foto: Policie ČR

Brno - Svým způsobem se stal bankovním lupičem proti své vůli. Muž přinesl k bankovní přepážce drobné mince a odešel s 83 tisíci korun, které mu úřednice vydala. Omylem mu však vyplatila o 65 tisíc korun více.

Kriminalisté z obvodního oddělení v Brně-Židenicích řeší od konce července velmi neobvyklý případ. Muž přišel do pobočky bankovního ústavu na Pálavském náměstí proměnit drobné mince na bankovky a jistě netušil, s jakým úlovkem odejde.

"Vše probíhalo standardně až do okamžiku, kdy se nevěřícně díval na svazek bankovek, který byl nad očekávání silný. Dosud neznámý muž jej od pracovnice na přepážce přebral a bez dalšího přepočítání kvapně opustil banku," líčí začátek příběhu brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.

"Třiačtyřicetiletá pokladní si až příliš pozdě uvědomila, že v přístroji, který počítá mince, navolila vyšší nominální hodnotu," vysvětluje.

Muž si tak za 1725 desetikorunových mincí odnesl více než osmdesát tři tisíc korun. Dle výpočtů je zřejmé, že pracovnice zadala do přístroje místo částky 10 Kč pětkrát vyšší, tedy 50 Kč.

Kriminalisté po muži v okolí banky intenzivně pátrali. Ovšem nikdo ho na fotkách nepoznával. Nyní ovšem mají k dispozici videozáznam, na kterém by "pasivního bankovního lupiče" někdo poznat mohl.

Podle policie mu hrozí trestní stíhání za zatajení věci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy