Omyl v bance: Přinesl mince, odnesl si 83 tisíc korun

Aktualizováno 18. 11. 2013 14:00
Muž se stal bankovním lupičem proti své vůli. Obnos mu totiž vydali bez nátlaku.
Muž přišel k bankovní přepážce s igelitkou plnou desetikorunových mincí.
Muž přišel k bankovní přepážce s igelitkou plnou desetikorunových mincí. | Foto: Policie ČR

Brno - Svým způsobem se stal bankovním lupičem proti své vůli. Muž přinesl k bankovní přepážce drobné mince a odešel s 83 tisíci korun, které mu úřednice vydala. Omylem mu však vyplatila o 65 tisíc korun více.

Kriminalisté z obvodního oddělení v Brně-Židenicích řeší od konce července velmi neobvyklý případ. Muž přišel do pobočky bankovního ústavu na Pálavském náměstí proměnit drobné mince na bankovky a jistě netušil, s jakým úlovkem odejde.

"Vše probíhalo standardně až do okamžiku, kdy se nevěřícně díval na svazek bankovek, který byl nad očekávání silný. Dosud neznámý muž jej od pracovnice na přepážce přebral a bez dalšího přepočítání kvapně opustil banku," líčí začátek příběhu brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.

"Třiačtyřicetiletá pokladní si až příliš pozdě uvědomila, že v přístroji, který počítá mince, navolila vyšší nominální hodnotu," vysvětluje.

Muž si tak za 1725 desetikorunových mincí odnesl více než osmdesát tři tisíc korun. Dle výpočtů je zřejmé, že pracovnice zadala do přístroje místo částky 10 Kč pětkrát vyšší, tedy 50 Kč.

Kriminalisté po muži v okolí banky intenzivně pátrali. Ovšem nikdo ho na fotkách nepoznával. Nyní ovšem mají k dispozici videozáznam, na kterém by "pasivního bankovního lupiče" někdo poznat mohl.

Podle policie mu hrozí trestní stíhání za zatajení věci.

 

Právě se děje

Další zprávy