Ochrana před úrazy je důležitá, co se zraněným plyšákem?

V improvizované nemocnici nechybí ani čekárna, ambulance, rentgen či operační sál.
Nemocnice zvířátek je malou replikou skutečné nemocnice. Je v ní ambulance, čekárny i příjem, kde děti zjistí, na jaké oddělení se mají se svým pacientem vydat.
Tým lékařů a sestřiček tvoří diplomovaní studenti Vyšší odborné školy zdravotnické v Brně.
Jednotlivá stanoviště jsou označena obrázky podle specializace.
Studenti v roli lékařů dětem názorně vysvětlují, jak se jednotlivá zranění léčí.
Foto: Bára Sobotková
Bára Sobotková
11. 4. 2014 14:17
V Nemocnici zvířátek se děti dozvídají, jak postupovat při zranění, ale především si mají uvědomit, že je důležité úrazům předcházet.

Brno – Jak se chránit před úrazy a co je potřeba v případě nehody udělat? To se snaží dětem vštípit do hlavy studenti brněnské Vyšší odborné školy zdravotnické (VOŠZ) během týdenní preventivní akce Nemocnice zvířátek.

Do improvizované nemocnice přivede své nemocné hračky téměř 550 předškolních dětí a žáků prvních a druhých tříd. V týdnu od 7. do 11. dubna si zkouší role rodičů zraněných plyšáků a zažívají s nimi všechny fáze ošetřování – od vysvětlení diagnózy přes zákroky na jednotlivých odděleních až po návštěvu lékárny.

„Děti dopředu ví, že si mají doma najít nějakou zraněnou hračku. Tu si sem přinesou a uvidí, jak se v případě daného zranění postupuje,“ říká koordinátorka akce Marta Pechánková vyučující na VOŠZ.

Projekt má podle ní především hravou formou upozornit děti na to, jak je důležité dbát o své zdraví a například při sportu používat helmu a další chrániče. Právě neúmyslné úrazy jsou podle statistik hlavní příčinou úmrtí dětí ve věku od jednoho do 14 let.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Trump nominoval do čela amerických rozvědek opět Johna Ratcliffea

Americký prezident Donald Trump nominoval do funkce šéfa amerických tajných služeb (DNI) znovu republikánského kongresmana Johna Ratcliffea, kritizovaného pro nedostatek zkušeností. Šéf Bílého domu svou volbu oznámil v noci na sobotu na twitteru.

Trump nominoval Ratcliffea do čela amerického civilního a vojenského špionážního aparátu již koncem července. Počátkem srpna však nominaci stáhl poté, co americká média a politici kritizovali Ratcliffeovy malé zkušenosti v oblasti tajných služeb.

Další zprávy