Nehoda u Vyškova uzavřela D1, jeden člověk zemřel

ČTK ČTK
28. 3. 2012 14:44
V místě neštěstí se tvoří kolony. Policie proto vyzývá motoristy k opatrnosti

Vyškov - U Vyškova se na dálnici D1 ve směru Brno-Ostrava srazil po poledni kamion s vozidlem údržby dálnice.

Na místě zemřel jeden člověk. Okolnosti kolize nejsou zatím známy.

Tah na Ostravu je v kritickém místě od 13:45 zcela uzavřený. Řekl to mluvčí policie Pavel Šváb.

Policisté a hasiči předpokládají, že dálnice může být ve směru na Ostravu uzavřena jednu až tři hodiny. Vše záleží na tom, jak rychle se po zadokumentování nehody podaří z vozovky odstranit havarovaná vozidla.

Nehoda se stala na 227. kilometru dálnice. Provoz je odkloněn na 226. kilometru, kde vozidla směřující na sever Moravy sjíždějí na exitu Vyškov-západ.

V místě neštěstí se tvoří kolony. Policie proto vyzývá motoristy k opatrnosti.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Česko podepíše smlouvu s USA o dodání dvanácti vrtulníků do konce roku, oznámil Metnar

Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6 miliardy korun bez DPH. Smlouvu chce uzavřít do konce roku. Resort o tom v úterý informoval vládu, řekl po zasedání kabinetu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Všechny stroje by pak měla česká armáda dostat v roce 2023.

Metnar uvedl, že obrana dala při nákupu přednost nejbezpečnějšímu a nejtransparentnějšímu druhu zakázky, tedy na úrovni vlád. Česko díky tomu získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper za cenu, za kterou by je kupovala americká armáda. "Nové vrtulníky armáda nutně potřebuje, potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti. A potřebujeme se odvázat od závislosti na ruské provenienci," řekl Metnar.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy