Nedošlo vám zboží z e-shopů? Řidiči ho kradli na D1

ČTK ČTK
18. 4. 2013 13:29
Zboží mizelo na dálnici mezi Prahou a Brnem, pro Českou poštu ho převážela soukromá firma
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Brno - Policie v Brně obvinila z krádeže dva řidiče, kteří od listopadu připravili klienty České pošty o 116 kusů zboží koupeného na internetu.

Jeho cena se odhaduje na 1,1 milionu korun. Řidičům hrozí až osm let vězení, řekl mluvčí policie Pavel Šváb.

Řidiči pracovali pro soukromou společnost zajišťující pro Českou poštu přepravu zásilek nákladními auty, a to mezi Prahou a Brnem.

Záhadným mizením zásilek se nejprve začali zabývat bezpečnostní pracovníci pošty a následně i kriminalisté. K tomu jim dali podnět klienti. Stěžovali si, že jim objednané zboží z e-shopů není schopna pošta doručit.

Šlo nejčastěji o televize, notebooky, tiskárny, ale také třeba kompresor nebo sadu hrnců.

Vyšetřování ukázalo, že zboží mizí na dálnici mezi Prahou a Brnem, kde jej přepravuje v kamionech asi deset řidičů. Dva z nich, ve věku 58 a 44 let, mají podle policie krádeže na svědomí.

Sjížděli z dálnice a zboží předali komplicům nebo si ho na odpočívadlech přeložili do kabiny. Buď s ním pak obdarovávali příbuzné, nebo ho pokoutně prodávali, uvedl mluvčí.

Pachatelé vše utajovali tím, že vždy přeplombovali dveře nákladového prostoru. Plomby ukradli České poště.

Při domovních prohlídkách zabavila policie u mužů 25 kusů odcizeného zboží. Také zajistila jejich majetek, který bude sloužit k náhradě škody. Kriminalisté na případu dále pracují a nevylučují, že v něm zahájí stíhání i dalších osob.

 

Právě se děje

před 6 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodinu později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy