reklama
 
 

Nedošlo vám zboží z e-shopů? Řidiči ho kradli na D1

18. 4. 2013 13:29
Zboží mizelo na dálnici mezi Prahou a Brnem, pro Českou poštu ho převážela soukromá firma

Brno - Policie v Brně obvinila z krádeže dva řidiče, kteří od listopadu připravili klienty České pošty o 116 kusů zboží koupeného na internetu.

Jeho cena se odhaduje na 1,1 milionu korun. Řidičům hrozí až osm let vězení, řekl mluvčí policie Pavel Šváb.

Řidiči pracovali pro soukromou společnost zajišťující pro Českou poštu přepravu zásilek nákladními auty, a to mezi Prahou a Brnem.

Záhadným mizením zásilek se nejprve začali zabývat bezpečnostní pracovníci pošty a následně i kriminalisté. K tomu jim dali podnět klienti. Stěžovali si, že jim objednané zboží z e-shopů není schopna pošta doručit.

Šlo nejčastěji o televize, notebooky, tiskárny, ale také třeba kompresor nebo sadu hrnců.

Vyšetřování ukázalo, že zboží mizí na dálnici mezi Prahou a Brnem, kde jej přepravuje v kamionech asi deset řidičů. Dva z nich, ve věku 58 a 44 let, mají podle policie krádeže na svědomí.

Sjížděli z dálnice a zboží předali komplicům nebo si ho na odpočívadlech přeložili do kabiny. Buď s ním pak obdarovávali příbuzné, nebo ho pokoutně prodávali, uvedl mluvčí.

Pachatelé vše utajovali tím, že vždy přeplombovali dveře nákladového prostoru. Plomby ukradli České poště.

Při domovních prohlídkách zabavila policie u mužů 25 kusů odcizeného zboží. Také zajistila jejich majetek, který bude sloužit k náhradě škody. Kriminalisté na případu dále pracují a nevylučují, že v něm zahájí stíhání i dalších osob.

autor: ČTK | 18. 4. 2013 13:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama