Napadená žena na Znojemsku podlehla vážným zraněním

ČTK Domácí ČTK, Domácí
31. 7. 2013 18:44
Zatím není jasné, zda šlo při incidentu v Krhovicích o vraždu, či nikoli
 Policie - ilustrační foto
 Policie - ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Krhovice (Znojemsko) - V Krhovicích na Znojemsku ve středu zemřela čtyřiačtyřicetiletá žena, kterou podle kriminalistů napadl šestatřicetiletý muž.

Kriminalisté jej hned po činu zatkli.

Podrobnosti k případu nejsou dosud známy, řekla mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová.

Zatím podle ní nelze ani říci, zda jde o vraždu, či nikoli.

Policie k činu uvedla jen to, že se útok stal kolem 10:00.

Napadená žena utrpěla vážné zranění. Přivolaní zdravotníci se jí pokusili zachránit život, jejich úsilí ale bylo marné.

"Kriminalisté jsou v tuto chvíli na místě činu, provádějí ohledání, zajišťují stopy a činí další úkony, včetně výslechů osob, aby objasnili incident," doplnila mluvčí.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Americká vláda po smrti dvou černochů zahájila vyšetřování policejní praxe v Minneapolisu

Americký ministr spravedlnosti Merrick Garland oznámil plán rozsáhlého vyšetřování policejní praxe v Minneapolisu, které prověří přístup k používání síly či možné problémy s diskriminací. Krok přichází souběžně s procesem s nyní již bývalým členem policejního sboru, jehož čeká trest za smrt černocha George Floyda, a po nepokojích vyvolaných policejním novým zásahem, který rovněž skončil smrtí muže tmavé pleti. Garland dal už dříve najevo, že boj proti nepřiměřeným zásahům strážců zákona považuje za jednu z priorit.

K situaci v Minneapolisu přitáhlo pozornost počínání policisty Dereka Chauvina, který byl loni v květnu natočen, jak několik minut klečí na krku Floyda, zatímco 46letý černoch si stěžuje na problémy s dýcháním a nakonec přestává jevit známky života. Případ vyvolal masivní protesty a Chauvin byl toto úterý shledán vinným z vraždy druhého stupně i zabití, což podle médií přineslo mnohým Američanům úlevu. O výši trestu se rozhodne za osm týdnů.

Městem během procesu s Chauvinem otřásl další kontroverzní zákrok proti černochovi, když policistka zastřelila 20letého Daunteho Wrighta, který nespolupracoval při zatýkání. Na počátku incidentu byla kontrola kvůli údajně neplatné registrační známce na automobilu. Následné několikadenní protesty u policejní centrály na předměstí Brooklyn Center pak provázely zprávy o tvrdém postupu policie proti novinářům.

Ministerstvo spravedlnosti už vyšetřuje, zda policisté zapojení do zásahu proti Floydovi neporušili jeho občanská práva. Nově ohlášené vyšetřování však podle informací agentury AP má mít mnohem širší dopad. Zaměří se na celou policii a může vyústit v zásadní změny policejní praxe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy