Nadace založila týranému chlapci z Brna veřejnou sbírku

Domácí Domácí
28. 1. 2011 15:51
Rodiče sedmiletého chlapce týrali hladem a do bot mu dávali napínáčky
Týraný sedmiletý chlapec z Brna
Týraný sedmiletý chlapec z Brna | Foto: Policie ČR

Brno - Smutný příběh sedmiletého Dominika z Brna, kterého dlouhodobě týrali jeho rodiče, vzbudil zájem široké veřejnosti.

Nadace Naše dítě v této souvislosti založila veřejnou sbírku.

Finanční částka pro Dominika má být použita především na terapeutické léčení, osobní asistenci a léčebné pobyty nutné pro chlapcovu fyzickou a psychickou rekonvalescenci.

O hrůzném případu informovala média v úterý, brněnská policie jej vyšetřuje od dubna minulého roku. Rodiče své dítě mučili kvůli jeho hyperaktivitě, kterou se tak snažili utlumit.

"Do bot mu páskou připevnil špendlíky či hřebíky a společně s manželkou ho v takto 'vylepšené' obuvi nutili dlouhé desítky minut běhat a skákat po bytě," popsal některé z metod otce policejní mluvčí Pavel Šváb.

Sbírka pro Dominika

  • Číslo účtu - 60666066/5500
  • Sbírka končí 11.2.2011, později zaslané peníze budou použity na pomoc dalším ohroženým dětem

Chlapce trestali i hladem, takže v sedmi letech vážil 13,5 kilogramů a měřil pouze 102 centimetrů.

Po odebrání rodině se chlapcův zdravotní stav výrazně zlepšil. Během měsíční hospitalizace přibral bezmála pět kilogramů a do října pak další tři. Za půl roku vyrostl o deset centimetrů.

Rodiče na začátku týdne stanuli před městským soudem v Brně. Za týrání jim hrozí až osmiletý trest. Ve svých výpovědích shodně vinu popřeli. Další líčení je na programu 28. února.

 

Právě se děje

Další zprávy