Nabízel matkám peníze za sex s dětmi. Případ řeší soud

ČTK ČTK
17. 4. 2013 12:09
Brněnský krajský soud se začal zabývat případem bývalého člena vojenské policie
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Brno - Brněnský krajský soud se ve středu začal zabývat případem čtyřiačtyřicetiletého muže, jemuž hrozí za přípravu znásilnění několika dětí, za přemlouvání dospívajících k pohlavnímu styku a přechovávání pornografických materiálů s dětmi až 12 let vězení.

Podle obžaloby přesvědčoval na internetu sociálně slabé matky k tomu, aby mu k pohlavnímu styku poskytly své děti.

Muž odmítl podrobněji vypovídat. Z jeho někdejších výslechů vyplývá, že jako bývalý člen vojenské policie sám vyhledával matky nabízející své děti k pohlavnímu styku. Informace prý chtěl předat kriminalistům.

Obžaloba ho viní v 16 případech, kdy se snažil přes diskusní servery na internetu, skype a také přes ICQ přesvědčit sociálně slabé ženy z celé republiky, aby mu poskytly k sexu své děti.

Nabízel za to obvykle okolo 5000 korun, přičemž měl zájem o orální sex a o pohlavní styk se školačkami a školáky, ale také nemluvňaty. Žádná z těchto matek s tím nesouhlasila.

Jedna svolila ke společné koupeli muže se svým dítětem. Matkám sliboval, že pro děti nebudou traumatizovány, protože je opije vínem, popřípadě omámí léky a pak počká až usnou.

Spis dále hovoří o čtyřech případech, kdy obžalovaný údajně navázal kontakt na internetu se čtyřmi školáky ve věku od 11 do 14 lety a opět jim za společné sexuální hrátky sliboval peníze. Ani v těchto případech neuspěl.

Podle spisu obžalovaný navíc naváděl přes internet neznámého muže ke znásilnění desetileté dívky.

Obžaloba je ještě rozsáhlejší a patrně obsahuje mnohem závažnější obvinění. Spolu s mužem měla ve středu stanout před soudem také žena, jejíž jméno nelze zveřejnit. Je stíhána na svobodě a k soudnímu jednání se nedostavila.

Státní zástupce patrně požádá, aby ji k dalšímu líčení přivedla policie. Skutky, jichž se měla s obžalovaným dopustit, zatím nebyly projednány soudem. Patrně v nich jde o znásilnění.

Podle deniku.cz čelí muž obvinění ze znásilnění šestitýdenní holčičky. Údajně mu to zařídila právě druhá obžalovaná. Tato část obžaloby ale bude moci být vznesena a projednána, až se ženu podaří předvést před krajský soud.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy