Přes Česko se v noci přehnal silný vítr, tisíce domácností na Moravě a ve Slezsku jsou bez elektřiny

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 12. 2017 9:30
Přes východní část České republiky v noci na úterý přešel silný vítr, vyvracel a lámal stromy a poškozoval střechy. Bez elektřiny jsou tisíce domácností hlavně v Moravskoslezském kraji. Popadané stromy omezily silniční a železniční dopravu. Nejvíc výjezdů kvůli počasí měli hasiči v Olomouckém a Moravskoslezském kraji, v obou regionech vítr působil škody už od nedělního večera. Na Jesenicku byl zraněn dobrovolný hasič. Nejsilněji v noci vál vítr na Lysé hoře v Beskydech v nárazech rychlostí téměř 137 km/h, na Sněžce meteorologové naměřili 126 km/h. V průběhu úterka by měl vítr podle meteorologů slábnout.
Hasiči během noci vyjížděli ke stovkám případů popadaných stromů či uvolněných střešních krytin.
Hasiči během noci vyjížděli ke stovkám případů popadaných stromů či uvolněných střešních krytin. | Foto: HZS Plzeňského kraje
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy