Na Hodonínsku se srazil vlak s traktorem. Jeden člověk zemřel, spoje na Slovensko stojí

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 9. 2016 18:49
Osobní vlak s traktorem se v úterý odpoledne srazil na přejezdu ve Vnorovech na Hodonínsku. Řidič traktoru nehodu nepřežil. Na místě je i dalších osm lehce zraněných lidí. Vlak podle všeho vykolejil a jeden z vagónů hořel. Provoz vlaků směrem na Slovensko je zastavený a funguje místo něj náhradní autobusová doprava.
Srážka vlaku na Hodonínsku.
Srážka vlaku na Hodonínsku. | Foto: ČTK

Vnorovy (Hodonínsko) – Jeden člověk zahynul a dalších osm utrpělo zranění při úterní srážce osobního vlaku s traktorem ve Vnorovech na Hodonínsku. Informovala o tom mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková. "Zemřel řidič traktoru," upřesnila.

Foto: HZS Jihomoravského kraje

Podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky jeden z vagonů hořel. Mluvčí policie Petr Zámečník uvedl, že všechny čtyři vagony vlaku vykolejily. Mluvčí Českých drah Monika Bezuchová řekla, že je zastavený provoz z Hodonína ve směru na Slovensko a funguje náhradní autobusová doprava. Škoda podle ní půjde do milionů korun.

Nehoda se stala na trati z Hodonína vedoucí přes Vrbovce do Nového Mesta nad Váhom, uvedla Bezuchová. "Ke střetu došlo na železničním přejezdu," řekla Bezuchová. "Řidič traktoru zemřel ještě před příjezdem záchranné služby. Na místě jsme ošetřili dalších osm zraněných. Jejich zranění byla lehká, převezli jsme je do nemocnic v Kyjově a Hodoníně," doplnila Kropáčková. Podle ní letěl na místo i vrtulník, který však záchranná služba odvolala.

Podle Zámečníka byl přejezd zabezpečený výstražnou signalizací. "Budeme zjišťovat, zda fungovala v době nehody. Ve vlaku jelo zhruba 25 cestujících. Všechny vagony vykolejily, ale zůstaly stát na kolech. Hasiči je zajistili proti převrácení," doplnil Zámečník.

Škoda na vlaku podle Bezuchové dosáhne milionů korun, škoda na infrastruktuře se vyšplhá na statisíce. "Vykolejený vlak bude muset absolvovat prohlídku i za účasti policie, teprve potom se určí výše škody," uvedla mluvčí.

V současné době se podle ní čeká na příjezd takzvaného nehodového vlaku, který se vykolejený vlak pokusí dát zpět na koleje. Jak Bezuchová uvedla, teprve podle toho se uvidí, zda se provoz na trať vrátí ještě dnes v nočních hodinách, nebo až ve středu.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Děčín bude mít nové vedení, Hroudu nahradí Anděl z ANO

Nová koalice na magistrátu v Děčíně ve čtvrtek podepsala koaliční smlouvu. ANO, Piráti, ODS, Změna pro Děčín a Volba pro Děčín budou mít v zastupitelstvu 15 hlasů z 27. Dosud řídí město v červnu odvolaný primátor Jaroslav Hrouda (ANO). V nové koalici ho nahradí jeho náměstek Jiří Anděl (ANO).

Na čtvrtek bylo naplánované zasedání zastupitelstva. Spekulovalo se o návrhu nového vedení, Hrouda však ve středu odpoledne zasedání zrušil. Zdůvodnil to zhoršenou epidemickou situací. Zastupitelé se ve čtvrtek ale sešli a před společenským domem Střelnice, kde se běžně zasedání konají, podepsali koaliční smlouvu a žádost o svolání mimořádného zastupitelstva. Konat by se podle Anděla mělo do tří týdnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy