Na D2 před Brnem se srazily kamiony s dodávkou, dálnice je neprůjezdná

ČTK ČTK
9. 4. 2018 17:09
Řidiči mohou ucpanou dálnici opustit na exitu Blučina na 11. kilometru. Odklon vede směrem na Židlochovice, potom do Brna na Vídeňskou ulici a dálnici D1 na exit 194.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jiří Koťátko/Economia

Brno - Dálnici D2 uzavřela těsně před Brnem havárie kamionů a dodávky. Ve směru do města se utvořily dlouhé kolony. Dva zraněné vyprostili hasiči, podle kterých bylo místo nehody kolem 16:00 krátce průjezdné pro osobní dopravu jedním pruhem, poté bylo nutné dálnici na Brno znovu uzavřít.

Havárie se stala na 3. kilometru D2 krátce po 15:00, dobu dopravních komplikací nelze podle policie předvídat. Záleží na tom, jak rychle se podaří vyšetřit příčiny, odklidit vozidla a plně uvolnit průjezd.

Podle policejního mluvčího Petra Zámečníka se srazila dodávka a dvě nákladní vozidla. Snímek z dálniční kamery naznačuje, že dodávka vrazila šikmo zezadu do prvního kamionu, vzadu zůstal další kamion.

Záchranáři ošetřili jednoho těžce zraněného muže, kterého převezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Druhý muž utrpěl lehké zranění, řekla mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Řidiči mohou ucpanou dálnici opustit na exitu Blučina na 11. kilometru. Odklon vede směrem na Židlochovice, potom do Brna na Vídeňskou ulici a dálnici D1 na exit 194.

Provoz kolem Brna je silný, kolony se tvoří také na D1 ve směru na Prahu.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Francie hlásí první výskyt koronaviru v Evropě, má dva nakažené

Francie má dva případy nákazy novým čínským koronavirem, první v Evropě. S odkazem na francouzské ministerstvo zdravotnictví to píší agentury.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Trump jako první prezident USA přišel na akci odpůrců potratů. Dřív patřil do opačného tábora

Šéf Bílého domu Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil každoročního protipotratového shromáždění ve Washingtonu. Akce zvaná Pochod pro život, kterou organizátoři poprvé svolali v roce 1974, se na washingtonské parkové promenádě National Mall koná ve výroční den rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, jenž před 46 lety legalizoval umělé přerušení těhotenství.

Trump byl před dvaceti lety stoupencem interrupcí a jeho kritici občas připomínají jeho slova z roku 1999, že je "v každém případě pro (potraty)". Od té doby ale radikálně změnil názor, podle agentury AP ve snaze získat na svou stranu věřící voliče bílé pleti. Dnes v projevu ke shromážděným obvinil opoziční demokraty, že prosazují "radikální a extrémní postoje". Pochválil účastníky dnešní akce a řekl, že "nenarozené děti nikdy neměly v Bílém domě pevnějšího zastánce".

Další zprávy