Na D2 před Brnem se srazily kamiony s dodávkou, dálnice je neprůjezdná

ČTK ČTK
9. 4. 2018 17:09
Řidiči mohou ucpanou dálnici opustit na exitu Blučina na 11. kilometru. Odklon vede směrem na Židlochovice, potom do Brna na Vídeňskou ulici a dálnici D1 na exit 194.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jiří Koťátko/Economia

Brno - Dálnici D2 uzavřela těsně před Brnem havárie kamionů a dodávky. Ve směru do města se utvořily dlouhé kolony. Dva zraněné vyprostili hasiči, podle kterých bylo místo nehody kolem 16:00 krátce průjezdné pro osobní dopravu jedním pruhem, poté bylo nutné dálnici na Brno znovu uzavřít.

Havárie se stala na 3. kilometru D2 krátce po 15:00, dobu dopravních komplikací nelze podle policie předvídat. Záleží na tom, jak rychle se podaří vyšetřit příčiny, odklidit vozidla a plně uvolnit průjezd.

Podle policejního mluvčího Petra Zámečníka se srazila dodávka a dvě nákladní vozidla. Snímek z dálniční kamery naznačuje, že dodávka vrazila šikmo zezadu do prvního kamionu, vzadu zůstal další kamion.

Záchranáři ošetřili jednoho těžce zraněného muže, kterého převezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Druhý muž utrpěl lehké zranění, řekla mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Řidiči mohou ucpanou dálnici opustit na exitu Blučina na 11. kilometru. Odklon vede směrem na Židlochovice, potom do Brna na Vídeňskou ulici a dálnici D1 na exit 194.

Provoz kolem Brna je silný, kolony se tvoří také na D1 ve směru na Prahu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy