Na D1 řádil falešný policista. Hledají se svědci

ČTK ČTK
23. 5. 2011 15:30
Policie zadržela muže v autě s majáky, radarem i policejním terčíkem
Podivně vybavená fabia upoutala pozornost policie.
Podivně vybavená fabia upoutala pozornost policie. | Foto: Policie ČR

Brno - Policie objevila na dálnici D1 zelenou Škodu Fabia Combi, která byla upravená jako policejní auto.

Byly na ní dva majáky, na přední části byla hlavice od radaru, jímž policie měří rychlost projíždějících vozidel. Řidič měl u sebe červený zastavovací terčík.

"Kriminalisté nyní zjišťují, zda muž není falešný policista," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek. S vyšetřováním by podle něj mohli pomoci svědci.

Muž použil terčík i majáky

Na podivný vůz upozornil policii v pátek řidič, který si jej všiml u motorestu Rohlenka na Brněnsku. Majitel fabie podle něj použil terčík i s majáky.

Auto mělo i radarovou hlavici.
Auto mělo i radarovou hlavici. | Foto: Policie ČR

Později to okomentoval tím, že jen zdravil okolo jedoucího známého. Pak z parkoviště motorestu odjel.

Řidič, jenž na podezřelý vůz upozornil, se vydal za ním. Pronásledování skončilo u Velkého Beranova nedaleko Jihlavy, kde podivné vozidlo zastavila policejní hlídka.

"Zatím žádné důkazy o tom, že by majitel vozidla byl falešným policistou, nemáme. Žádáme svědky, kteří se s tímto vozem někde setkali, aby se přihlásili na telefonické lince 158. Chceme tak ověřit, zda řidič vozu někde nesehrál roli policisty," dodal mluvčí.

Pokud se podezření potvrdí, hrozilo by řidiči obvinění z podvodu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 4 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy