Na Brněnsku hořelo třicetihektarové pole a kombajn. Škoda je téměř osm milionů korun

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 7. 2016 15:39
U Vlasatic na Brněnsku v pondělí po 13:00 začalo hořet 30 hektarů pole, kombajn a stoh, celková škoda se předběžně odhaduje na 7,7 milionů korun. "Požár hasiči uhasili v 14:38, zasahovaly jich čtyři desítky," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. "Příčinou požáru byla technická závada na kombajnu," uvedl. Při požáru ani zásahu nebyl nikdo zraněn. "Vzhledem k ploše požáru bylo nutné vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu," uvedl mluvčí. Čerpací stanoviště nechal velitel zásahu zřídit v nedalekých Vlasaticích. Druhý stupeň požárního poplachu znamená, že se zásahu účastní do deseti hasičských jednotek, u Vlasatic jich zasahovalo devět.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 30 minutami

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explicitně uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: Ekonomika , ČTK
před 35 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy