Mladíci stříleli z jedoucího auta po lidech, 11 jich zranili

ČTK ČTK
21. 7. 2015 14:17
Čtveřice z Brněnska k tomu použila airsoftové pistole. Zranění většinou utrpěli pohmožděniny a oděrky na rukou, nohou a zádech.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Znojmo - Čtyři mladíci z Brněnska stříleli podle policie z airsoftových zbraní z auta po lidech. Údajně zranili 11 lidí.

Kriminalisté evidují od počátku roku deset těchto útoků na Znojemsku, Brněnsku a Třebíčsku.

Mladíkům hrozí za pokus o těžké ublížení na zdraví až deset let vězení, informovala mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Podezřelé mladíky dopadla znojemská policie. Útoky se staly v Oslavanech, Moravských Bránicích, v Ivančicích, Moravském Krumlově, Tasovicích, Zbýšově a Dukovanech.

Mezi poškozenými je pět žen a šest mužů.

Jeden dělal řidiče a dva stříleli

Z výsledků vyšetřování vyplývá, že mladíci stříleli z auta na kolemjdoucí a cyklisty. Vždy jeden dělal řidiče a jeden až dva stříleli. Útoky se staly obvykle večer a v noci.

Zranění většinou utrpěli pohmožděniny a oděrky na rukou, nohou a zádech. Je mezi nimi cyklista, kterého trefili do helmy, nebo chodec, jehož zasáhla plastová kulička do oka. Osmapadesátiletý muž pak musel být převezen k ošetření na oční kliniku do Brna.

Airsoftová zbraň vystřeluje pomocí stlačeného vzduchu plastové kuličky. Používá se hlavně při bojových hrách.

Útoku airsoftovou pistolí čelil v roce 2012 tehdejší prezident Václav Klaus. Šestadvacetiletý muž na něj tehdy v Chrastavě na Liberecku sedmkrát zblízka vypálil, čtyřikrát ho zasáhl a způsobil mu zhmožděniny.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Putin chystá na červen vojenskou přehlídku k výročí konce války

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil ministrovi obrany, aby na 24. června připravil vojenskou přehlídku na počest 75. výročí vítězství nad nacistickým Německem. Oznámila to v úterý ruská média.

Vojenská přehlídka se jako ukázka ruské moci a síly tradičně koná 9. května na moskevském Rudém náměstí, ale letos musel Putin akci odložit kvůli pandemii způsobené koronavirem. Nákaza mezitím postihla více než 360 tisíc obyvatel nejrozlehlejší země světa a denně přibývají tisíce nových případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy