Mladíci stříleli z jedoucího auta po lidech, 11 jich zranili

ČTK ČTK
21. 7. 2015 14:17
Čtveřice z Brněnska k tomu použila airsoftové pistole. Zranění většinou utrpěli pohmožděniny a oděrky na rukou, nohou a zádech.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Znojmo - Čtyři mladíci z Brněnska stříleli podle policie z airsoftových zbraní z auta po lidech. Údajně zranili 11 lidí.

Kriminalisté evidují od počátku roku deset těchto útoků na Znojemsku, Brněnsku a Třebíčsku.

Mladíkům hrozí za pokus o těžké ublížení na zdraví až deset let vězení, informovala mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Podezřelé mladíky dopadla znojemská policie. Útoky se staly v Oslavanech, Moravských Bránicích, v Ivančicích, Moravském Krumlově, Tasovicích, Zbýšově a Dukovanech.

Mezi poškozenými je pět žen a šest mužů.

Jeden dělal řidiče a dva stříleli

Z výsledků vyšetřování vyplývá, že mladíci stříleli z auta na kolemjdoucí a cyklisty. Vždy jeden dělal řidiče a jeden až dva stříleli. Útoky se staly obvykle večer a v noci.

Zranění většinou utrpěli pohmožděniny a oděrky na rukou, nohou a zádech. Je mezi nimi cyklista, kterého trefili do helmy, nebo chodec, jehož zasáhla plastová kulička do oka. Osmapadesátiletý muž pak musel být převezen k ošetření na oční kliniku do Brna.

Airsoftová zbraň vystřeluje pomocí stlačeného vzduchu plastové kuličky. Používá se hlavně při bojových hrách.

Útoku airsoftovou pistolí čelil v roce 2012 tehdejší prezident Václav Klaus. Šestadvacetiletý muž na něj tehdy v Chrastavě na Liberecku sedmkrát zblízka vypálil, čtyřikrát ho zasáhl a způsobil mu zhmožděniny.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy