Muž z kauzy Kuřim u soudu neuspěl. Stěžoval si na média

Domácí ČTK Domácí, ČTK
29. 9. 2010 14:40
Muž si odpykává pětiletý trest za podíl na týrání dvou chlapců
Foto: Aktuálně.cz

Brno - Jan Turek, odsouzený za podíl na týrání dvou chlapců v tzv. kauze Kuřim, zůstane ve vězení.

Jeho stížnost dnes zamítl Ústavní soud.

Turek si stěžoval na to, že v jeho případě soudům chyběly důkazy. Tvrdil také, že jejich rozhodování ovlivnila "masáž" médií.

Stížnost podal jako jediný ze šesti pravomocně potrestaných v kuřimské kauze.

Ústvní soud ale podle svého dneního rozhodnutí nezjistil porušení základních práv.

Kruté tresty

Soudy Turka potrestaly za týrání svěřené osoby ve formě spolupachatelství a ublížení na zdraví. Spolu s dalšími pěti lidmi údajně z nejasných pohnutek mučil a krutě trestal dva chlapce.

Sám Turek měl chlapce mimo jiné pálit cigaretou nebo řezat. Sám ale jakoukoli vinu popírá a tvrdí, že on hochy nemučil.

Mezi odsouzenými, kteří si odpykávají tresty od pěti do deseti let vězení, jsou také matka a teta chlapců.

Dva týraní chlapci žili se svojí rozvedenou matkou. Příbuzní a jejich známí je údajně týrali od léta 2006 do května 2007 v Brně, Kuřimi a na chatě ve Veverské Bítýšce.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy