Muž vedl po silnici kolo, srazil ho náklaďák

ČTK ČTK
13. 9. 2011 14:50
Důchodce začal přecházet vozovku, řidič nákladního auta už nestihl zabrzdit
Foto: ZZS Královehradecký kraj

Miroslav (Znojemsko) - V Miroslavi na Znojemsku srazilo nákladní auto třiaosmdesátiletého chodce, který vedl po silnici jízdní kolo. Senior svým zraněním podlehl.

Nehoda se stala v pondělí odpoledne v Rybniční ulici. Důchodce nejdříve vedl kolo na okraji silnice, poté náhle začal přecházet.

Šestatřicetiletý řidič zřejmě netušil, že se muž chystá přejít silnici. Alkohol před jízdou šofér nepil.

"U chodce tuto okolnost zjistíme až po rozboru krve, který je součástí soudní pitvy," dodala mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

Důchodce je letos šestou obětí silniční nehodovosti na Znojemsku.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Ministr Metnar ve čtvrtek v USA podpisem potvrdí nákup vojenských vrtulníků

Ministr obrany Lubomír Metnar ve čtvrtek po jednání s americkým ministrem obrany Markem Esperem stvrdí podpisem dokumentu nákup vrtulníků pro českou armádu. Ministerstvo obrany za ně zaplatí 14,6 miliardy korun. Metnar do Spojených států odletí v úterý ráno. Informoval o tom mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Ministerstvo obrany se rozhodlo pořídit 12 vrtulníků od firmy Bell formou mezivládní dohody. Z USA vojáci získají osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper. Stroje armáda dostane v roce 2023. V její výzbroji nahradí ruské bitevní vrtulníky Mi-24/35.

Další zprávy