Muž v Brně přepadl banku, peníze chtěl pro nemocné dítě

ČTK ČTK
13. 10. 2014 11:17
Pokladní banky pachateli peníze nevydala. Pátrá po něm policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Bleskově

Brno - Banku v brněnské Vídeňské ulici chtěl vyloupit neznámý muž, který jednu z pokladních ohrožoval pistolí. Řekl jí, že peníze potřebuje pro své nemocné dítě. Hrozil, že pokud je nedostane, tak zastřelí ji i jednu z klientek.

Pokladní ale spustila tichý alarm, a protože očekávala brzkou pomoc, peníze mu odmítla vydat a muž prostě odešel. Pátrá po něm policie, řekla její mluvčí Andrea Straková.

Lupič přepadl brněnskou banku.
Lupič přepadl brněnskou banku. | Foto: Policie ČR

Pachatel požadoval peníze v pětitisícových bankovkách. Lupič je ve středních letech, mluví česky, na hlavě měl černou kšiltovku a pod ní patrně černou paruku v délce mikáda. Muže při čtvrtečním přepadení zachytila bezpečnostní kamera.

Policie žádá v souvislosti s vyšetřováním případu o pomoc veřejnost. Případní svědci se mohou přihlásit na tísňovou telefonickou linku 158.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Do Afghánistánu se přesouvají bojovníci IS ze Sýrie či Libye

Rusko zaznamenalo přesun bojovníků teroristické organizace Islámský stát (IS) ze Sýrie, Libye a dalších zemí do Afghánistánu. Novinářům to ve středu řekl ruský ministr obrany Sergej Šojgu, jenž zároveň uvedl, že Rusko poskytne Tádžikistánu vojenskou pomoc, pokud bude země kvůli dění v sousedním Afghánistánu ohrožena.

"Samozřejmě doufáme, že v Afghánistánu dojde k nějakému konsensu a smíření mezi etniky. Zároveň však vidíme, jak se tam aktivně přemísťují (…) z různých regionů, včetně Sýrie či Libye jednotky Islámského státu," prohlásil Šojgu.

Radikální islamistické hnutí Tálibán zahájilo v květnu - tedy v době, kdy začala mezinárodní koalice stahovat ze země své zbývající vojáky - masivní ofenzivu proti vládním silám. Obsadilo od té doby rozsáhlá venkovská území a klíčové hraniční přechody se sousedními zeměmi. Tvrdí, že má pod svou kontrolou 90 procent hranic země, což vláda v Kábulu popírá.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Smartwings v říjnu obnoví leteckou linku do Dubaje

Tuzemská letecká skupina Smartwings obnoví od 20. října přímé spojení do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linku bude během zimního letového řádu provozovat každý den. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Smartwings v současnosti nabízí letecká spojení z Prahy do téměř 60 destinací. Dopravce očekává, že jen v červenci z a do Prahy přepraví na svých letech přes 280 000 cestujících a dalších téměř 100 000 cestujících na letech v rámci destinací Brna a Ostravy.

"Zaznamenáváme zvýšenou poptávku po našich službách, a proto nadále pokračujeme v obnově sítě linek. Spojené arabské emiráty a zejména Dubaj patří k velmi oblíbeným destinacím. Smartwings nabízí velmi atraktivní časy odletů z Prahy i z Dubaje, které ocení nejen cestující, pro které je Dubaj cílovou destinací, ale také ti, kteří letiště v Dubaji využívají jako svůj přestupní bod pro svoji cestu do Asie, Afriky či Austrálie," uvedl obchodní ředitel Peter Šujan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy