Muž se přiznal brněnské policii k přepadení dívky v domě

ČTK ČTK
2. 10. 2014 13:14
Policisté nyní zjišťují, zda nemá na svědomí více podobných útoků na ženy. Muž přepadl sedmnáctiletou dívku v domě na Slovanském náměstí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Brno - Kriminalistům se přihlásil dvaatřicetiletý muž, který se podle policie přiznal k nedávnému přepadení sedmnáctileté dívky v činžovním domě na Slovanském náměstí v Brně. Nezranil ji ani neokradl, protože mu utekla.

Policisté prověřují, zda nemá na svědomí více útoků na ženy, řekla jejich mluvčí Andrea Straková. Připomněla, že krátce před napadením se stal na Tomkově náměstí jiný útok, z něhož je také podezřelý.

Co vedlo muže k tomu, že se přihlásil a jak své jednání zdůvodnil, kriminalisté zatím z taktických důvodů neuvedli. Informace od něj teprve prověřují.

Muže při útoku na Slovanském náměstí zaznamenala bezpečnostní kamera v chodbě činžovního domu.

Z vyšetřování vyplývá, že tam napadl dívku, která nesla do poštovních schránek letáky. Podle spisu ji přitlačil ke stěně a zakryl jí rukou ústa, aby nemohla křičet o pomoc. V té chvíli se na chodbě rozsvítilo světlo, čehož dívka využila a utekla.

Krátce předtím se stalo na Tomkově náměstí jiné přepadení. K němu se muž nepřiznal.

Jednadvacetiletou ženu tam na chodbě domu přepadl muž s nožem v ruce a chtěl po ní, aby se svlékla. Žena to odmítla. Násilníkovi řekla, že má astma a může omdlít. Muž jí vytrhl kabelku s doklady a peněženkou a utekl.

Policie zatím muže z ničeho neobvinila. Žádá ale případné svědky, kteří mohou k událostem poskytnout více informací, anebo případné další přepadené, aby se přihlásili na telefonické lince 158.

 

Právě se děje

Další zprávy