Muž se omylem uvěznil v mrazícím voze. Záchrany se dočkal bez újmy, uvnitř bylo tepleji než venku

ČTK ČTK
2. 3. 2018 10:32
Strážníky ráno přivolal muž, který zaslechl tlumené volání z nákladového prostoru mrazicí dodávky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Brno - Strážníci v Brně vysvobodili muže z mrazicího vozu, když za ním zapadly dveře. V mrazu nástavby vozu nedobrovolně strávil půl druhé hodiny. Paradoxně bylo uvnitř tepleji než venku. Muž je v pořádku. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Strážníky ve čtvrtek ráno přivolal muž, který zaslechl tlumené volání z nákladového prostoru mrazicí dodávky. Motor automobilu běžel a strážníci zjistili, že je zapnutá i mrazicí nástavba vozu. "Nejprve se proto s člověkem uvnitř nákladového prostoru domluvili, že ovládáním umístěným v kabině dodávky zvýší teplotu, aby zařízení přestalo do zadní části vozidla vhánět ledový vzduch. Hlídce městské policie se potom přibližně během deseti minut podařilo zaseklé dveře uvolnit," uvedl mluvčí.

Kvůli neobvyklým okolnostem hlídka ověřovala, zda muž do vozu nevnikl neoprávněně. Strážníkům předložil všechny potřebné doklady. Když šel ráno zkontrolovat náklad, dveře se za ním zavřely a zablokovaly se. V nákladovém prostoru pak čekal od 6:30 přibližně hodinu a půl, než ho zvenku někdo uslyšel.

Prostor se mezitím vychladil na pět stupňů pod nulou. Venku bylo v tu dobu ale podstatně chladněji, a to kolem 15 stupňů pod nulou. "Díky venkovním teplotám, které byly v tu dobu paradoxně ještě nižší, byl čtyřicetiletý muž velmi teple oblečený a čekání v mrazu přečkal bez újmy," doplnil Ghanem.

 

Právě se děje

Další zprávy