Muž našel na procházce u Kyjova torzo lidského těla

ČTK ČTK
18. 7. 2014 10:39
Ostatky ležely v terénu delší čas, zřejmě jde o dospělého člověka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie Moravskoslezského kraje

Bohuslavice u Kyjova (Hodonínsko) - Nedaleko Bohuslavic u Kyjova našel minulý čtvrtek muž na procházce torzo lidského těla.

Totožnost mrtvého ani okolnosti, za nichž zemřel, nejsou známy, řekl mluvčí policie Petr Zámečník. Více by se kriminalisté mohli dovědět po soudní pitvě.

"Ostatky ležely v terénu delší čas. Zřejmě jde o dospělého člověka, zda o muže, či ženu, to zatím nevíme," uvedl mluvčí. Oblast, kde bylo tělo nalezeno, policie důkladně prohledala. Podrobnosti vzhledem k rozpracovanosti případu Zámečník neuvedl.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy