Muž na Blanensku lákal na sladkosti školačku do auta

ČTK ČTK
26. 11. 2012 16:46
Dívka utekla, vše sdělila rodičům, kteří pak podali trestní oznámení
Foto: Policie ČR

Blansko - Policie na Blanensku pátrá po neznámém muži, který se údajně pokusil v jedné z obcí vlákat do svého vozu školačku. Dítěti nabízel cukrovinky.

Dívka utekla, vše sdělila rodičům, kteří pak podali trestní oznámení, řekla v pondělí mluvčí policie Iva Šebková. Kriminalisté zjišťují, zda se na Blanensku v poslední době nestalo více obdobných případů.

"Požádali jsme již příslušné školy, aby učitelé vyzvali děti k opatrnosti. Případ zatím nelze více komentovat," uvedla mluvčí.

Na jihu Moravy se stalo v uplynulých letech stalo více obdobných případů, které ale nebyly dosud objasněny.

Poslední se stal letos v březnu v Tišnově, kde se neznámý muž pokusil vtlačit do svého tmavého vozu devítiletou dívku. Ta se mu ale vysmekla a utekla do školy. Muž odjel a policie po něm pátrá.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy