MU má nového rektora, končícího Fialu ocenil prezident

ČTK ČTK
26. 8. 2011 13:46
Mikuláš Bek předtím pracoval jako prorektor pro strategii a vnější vztahy
Lékařská fakulta Masarykovy univerzity v Brně.
Lékařská fakulta Masarykovy univerzity v Brně. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Prezident Václav Klaus v pátek na Hradě jmenoval Mikuláše Beka do funkce rektora Masarykovy univerzity v Brně. Jeho předchůdce Petra Fialu, jehož funkční období skončilo, ocenil čestnou Zlatou plaketou.

Oceněním chtěl prezident vyzdvihnout Fialovu akademickou kariéru v oblasti politologie, publikační činnost i přínos ve veřejných debatách. Bek byl dosud prorektorem pro strategii a vnější vztahy.

"Jste prvním rektorem vysoké školy, kterému takové ocenění dávám, což svědčí o tom, jak vysoce hodnotím vaši práci v čele naší druhé největší univerzity a v čele České konference rektorů," uvedl Klaus.

Prezident dodal, že s Fialou má podobné názory na mnohé společenské problémy. "Máme společné téma, kterým je obhajoba svobody lidského individua vůči všem typům kolektivismů. To nám jistě nebrání v tom, abychom se cítili také členy jednoho kolektivu, kolektivu lidí, kteří si nezakázali myslet jen proto, že jsou snadněji k mání populární fráze," uvedl.

Rektorem byl sedmačtyřicetiletý Fiala od roku 2004. Letos ho vystřídal Bek, který dosud pracoval jako prorektor pro strategii a vnější vztahy.

Bek působí na Filozofické fakultě v Ústavu hudebních věd. Specializuje se na hudební sociologii, dějiny novější hudby a hudební analýzu.

 

Právě se děje

Další zprávy