reklama
 
 

Moravský Krumlov uspořádal happening za epopej

28. 10. 2011 12:50
Na náměstí se sešly asi dvě stovky lidí, do Prahy poslali videopozdrav

Moravský Krumlov - Na náměstí v Moravském Krumlově v pátek proběhl happening za udržení pláten Alfonse Muchy ve městě.

Akce se zúčastnily asi dvě stovky lidí.

Cyklus Slovanská epopej se má stěhovat do Prahy a místní jsou proti. Na náměstí proto podepisovali petici, adresovanou pražskému zastupitelstvu, které má o Slovanské epopeji rozhodnout.

Krumlov chce plátna udržet, dokud Praha nesplní slib malíři a nepostaví pro plátna nový výstavní pavilon, vysvětlil starosta Tomáš Třetina (TOP 09).

Lidé si na náměstí oblékali trička s logem spojujícím Muchu a Krumlov a na oblečení přišpendlovali odznaky. Uprostřed náměstí se pak shromáždili, aby natočili videopozdrav pražským zastupitelům. Na záznamu jednohlasně vyslovili věty "Slovanská epopej patří do Moravského Krumlova. I já na tom trvám".

Zhruba polovina shromážděných se pak vydala na první část pochodu do Prahy. Pořadatelé vybízeli všechny, ať se připojí, stačí prý ujít pár desítek metrů.

Celkem chtějí obhájci pláten ujít do Prahy štafetovým způsobem pěšky 310 kilometrů. Potrvá jim to šest dní. Na místo dorazí 3. listopadu, kdy zasedá pražské zastupitelstvo. Dnešní první etapa vede do Ivančic, rodiště Alfonse Muchy.

autoři: Domácí, ČTK | 28. 10. 2011 12:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama