Moravský Krumlov uspořádal happening za epopej

Domácí ČTK Domácí, ČTK
28. 10. 2011 12:50
Na náměstí se sešly asi dvě stovky lidí, do Prahy poslali videopozdrav

Moravský Krumlov - Na náměstí v Moravském Krumlově v pátek proběhl happening za udržení pláten Alfonse Muchy ve městě.

Akce se zúčastnily asi dvě stovky lidí.

Cyklus Slovanská epopej se má stěhovat do Prahy a místní jsou proti. Na náměstí proto podepisovali petici, adresovanou pražskému zastupitelstvu, které má o Slovanské epopeji rozhodnout.

Krumlov chce plátna udržet, dokud Praha nesplní slib malíři a nepostaví pro plátna nový výstavní pavilon, vysvětlil starosta Tomáš Třetina (TOP 09).

Lidé si na náměstí oblékali trička s logem spojujícím Muchu a Krumlov a na oblečení přišpendlovali odznaky. Uprostřed náměstí se pak shromáždili, aby natočili videopozdrav pražským zastupitelům. Na záznamu jednohlasně vyslovili věty "Slovanská epopej patří do Moravského Krumlova. I já na tom trvám".

Zhruba polovina shromážděných se pak vydala na první část pochodu do Prahy. Pořadatelé vybízeli všechny, ať se připojí, stačí prý ujít pár desítek metrů.

Celkem chtějí obhájci pláten ujít do Prahy štafetovým způsobem pěšky 310 kilometrů. Potrvá jim to šest dní. Na místo dorazí 3. listopadu, kdy zasedá pražské zastupitelstvo. Dnešní první etapa vede do Ivančic, rodiště Alfonse Muchy.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy