Mladíkovi z Brna hrozí za přepadení tří žen až 10 let vězení, loupil kvůli dluhům

ČTK ČTK
9. 8. 2016 12:40
Devatenáctiletý mladík se v červenci pokusil oloupit pokladní v Obchodním domě v Brně. Mladík hrozil poplašnou pistolí, ale prodavačka mu nic nevydala, takže z místa utekl. O pár dní později přepadl dvě nezletilé dívky a nutil je k vydání peněženky a mobilního telefonu. Tentokrát policie muže zadržela. Policistům později přiznal, že loupil kvůli dluhům. Mladíkovi a jeho komplici, který údajně vše vymyslel, hrozí až 10 let vězení.
Pistole, ilustrační foto
Pistole, ilustrační foto | Foto: shutterstock

Brno - Z přepadení prodavačky v obchodním domě v Brně a následně i dvou nezletilých dívek je podezřelý devatenáctiletý mladík. Přepadené podle policie ohrožoval poplašnou pistolí, ve dvou případech i střílel, vše kvůli penězům.

Skončil ve vazbě i s komplicem, který to celé údajně vymyslel. Oběma hrozí až deset let vězení, informoval vedoucí brněnských kriminalistů Jaromír Komenda.

Devatenáctiletý mladík zhruba v polovině července za běžného provozu obchodního domu v Kurské ulici přistoupil k pokladně s tím, že zaplatí vitaminový nápoj. Následně vytáhl poplašnou pistoli a prodavačku nutil k vydání peněz. Ta ale pokladnu zavřela a mladík se dal na útěk. Ve vestibulu se ho snažil zadržet pracovník bezpečnostní služby. Po krátké potyčce se mu však mladík vysmekl, a než utekl, vystřelil po něm.

O dva dny později stejný mladík v Troubské ulici přepadl patnáctiletou a o pár minut později i třináctiletou dívku. "Pod pohrůžkou použití zbraně je nutil k vydání peněženky a mobilního telefonu. V jednom případě, aby podpořil svou pohrůžku, vystřelil, poškozená mu tak ze strachu věci vydala," řekl kriminalista. Podle něj měl mladík dluhy a tímto způsobem se je snažil vyřešit.

Policisté dotyčného zadrželi přímo na ulici v Bosonohách. Druhého osmnáctiletého podezřelého následně předvolali k výslechu, kam dobrovolně přišel. Oba jsou obviněni z loupeže.

 

Právě se děje

Další zprávy