Mladíci podpálili stany s bezdomovci, zalehli jim místo

Kateřina Šmídová
12. 10. 2011 15:25
Bezdomovci sice stačili utéct, ale oheň je popálil
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Blansko - Dva mladíci ve věku třiadvacet a dvacet let v sobotu v noci zapálili v lesíku Čertovka u Blanska dva stany, v nichž spali bezdomovci.

Ačkoliv se dva muži a jedna žena probudili včas a stihli vyběhnout ven, utrpěli popáleniny, které jim museli ošetřit zdravotníci.

"Pachatelé svůj čin odůvodnili tím, že jim vadilo, že skupinka bezdomovců obsadila ohniště, u něhož chtěli přespat. K založení požáru použili přinesenou hořlavinu, kterou stany polili," uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

Policie mladíky obvinila z ublížení na zdraví. Hrozí jim až dvanáct let za mřížemi.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy