Mladíci podpálili stany s bezdomovci, zalehli jim místo

Kateřina Šmídová
12. 10. 2011 15:25
Bezdomovci sice stačili utéct, ale oheň je popálil
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Blansko - Dva mladíci ve věku třiadvacet a dvacet let v sobotu v noci zapálili v lesíku Čertovka u Blanska dva stany, v nichž spali bezdomovci.

Ačkoliv se dva muži a jedna žena probudili včas a stihli vyběhnout ven, utrpěli popáleniny, které jim museli ošetřit zdravotníci.

"Pachatelé svůj čin odůvodnili tím, že jim vadilo, že skupinka bezdomovců obsadila ohniště, u něhož chtěli přespat. K založení požáru použili přinesenou hořlavinu, kterou stany polili," uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

Policie mladíky obvinila z ublížení na zdraví. Hrozí jim až dvanáct let za mřížemi.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy