Místostarosta Židenic je již třetí týden nezvěstný

ČTK ČTK
30. 9. 2011 17:15
Aleše Vytopila stále hledá policie, pátrání dosud nebylo úspěšné

Brno - Tři týdny je již nezvěstný místostarosta Brna-Židenic Aleš Vytopil (ODS). V pátrání po něm zatím policie nebyla úspěšná.

Kriminalisté vyhodnocují desítky nejrůznějších poznatků, ke zmizelému je ale zatím nepřivedly, řekl v pátek mluvčí policie Bohumil Malášek.

Šestatřicetiletého komunálního politika naposledy viděli svědci 9. září večer v Mariánském údolí ve čtvrti Líšeň. Pohyboval se tam poblíž restaurací U Raka a Eldorádo, kam přijel svým hnědým vozem tovární značky Volkswagen Passat.

K důvodům Vytopilova zmizení se v médiích vyrojily četné spekulace. Podle jedné verze souvisí s jeho kandidaturou na jistý, patrně politický post. Podle další byl sledován někým neznámým. Třetí verze uvádí, že měl potíže v podnikání.

Nic z toho ale dosud jihomoravská policie nekomentovala. Uvedla jen, že se mohl stát obětí násilného trestného činu.

Vytopil měří přibližně 180 centimetrů, má střední postavu, kulatý obličej, hnědé oči a hnědočerné krátké rovné vlasy. Na sobě měl zelenomodré pruhované tričko, modré rifle, sportovní boty bílé barvy a s sebou měl černou pánskou příruční tašku.

Místostarosta Brna-Židenic Karel Bernášek (ČSSD) řekl, že Vytopilovy úkoly, tedy stavebnictví a evropské fondy, si na radnici rozdělili jeho kolegové. Náhradu zatím nehledají, podle Bernáška je to předčasné. "Pořád může normálně přijít do práce a třeba bude mít nějaké vysvětlení," řekl místostarosta.

Událost označil za tragickou. Dodal, že židenická koalice čelila po komunálních volbách kritice za údajnou přemíru rozdělených funkcí radních, kteří jsou placeni za plný úvazek. Tyto posty získali kromě starosty tři místostarostové a jeden radní. Vytopilovu práci si tak mohli rozdělit čtyři lidé.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy