Kyjovskou nemocnici opustil další zdravotník-opilec

ČTK ČTK
25. 1. 2012 7:37
Jedná se už o třetí takový případ za poslední rok

Kyjov - Nemocnice v Kyjově propustila zdravotníka, který přišel do služby opilý. Za poslední rok je to už třetí případ, sdělil v úterý ředitel nemocnice Josef Pejchl.

"Byl jsem ve vedoucích funkcích v několika zdravotních zařízeních. Ale v životě jsem nemusel propustit během roku tři zaměstnance z důvodu alkoholu na pracovišti," uvedl Pejchl, který k poslednímu lednu z ředitelského místa odchází.

Podrobnosti k případu nechce nemocnice zveřejnit vzhledem k probíhajícímu vyšetřování.

Ve službě pili i anesteziolog a chirurg

V první polovině roku 2011 Pejchl odvolal dva lékaře, kteří pili ve službě alkohol. Jedním z nich byl přednosta chirurgického oddělení, druhým anesteziolog. Nemocnice tenkrát připravila program prevence, ve kterém se lékaři měli dozvědět něco o zásadách psychohygieny a odpočinku.

Podnapilí zdravotníci však nejsou jediným problémem kyjovské nemocnice. Minulý týden přišel krajský úřad Jihomoravského kraje, který nemocnici vlastní, na to, že v areálu chybí část budovy za 28 milionů korun.

Ta měla být součástí větší investice z druhé poloviny 90. let. Vedení nemocnice musí proto podniknout nezbytné právní kroky k zjištění zodpovědnosti a nápravě. Současný ředitel však tyto problémy už zřejmě nevyřeší, od prvního února ho nahradí krizový manažer. Toho musí krajská rada teprve zvolit.

 

Právě se děje

Další zprávy