Kriminalisté v Blansku zlikvidovali varnu pervitinu

ČTK ČTK
15. 7. 2011 13:09
Pervitin je nejužívanější tvrdou drogou na Moravě
Pervitin (ilustrační foto).
Pervitin (ilustrační foto). | Foto: Policie ČR

Blansko - Kriminalisté zahájili v uplynulých dnech stíhání mladého páru z Blanska, který údajně letos od ledna do března vyrobil 42 gramů pervitinu.

Používali ji pro svoji potřebu a část omamné látky prodali, řekla mluvčí policie Iva Šebková. Dvojici hrozí až pět let vězení.

Laboratoř na výrobu pervitinu si udělala pětadvacetiletá žena a devětadvacetiletý muž v rodinném domku v Blansku, v němž spolu bydleli. Jednu z nejznámějších a nejčastěji užívaných drog vyráběli z volně dostupných léků a chemikálií.

Tento případ není na Blanensku ojedinělý, uvedla mluvčí. Tamní kriminalisté v první polovině letošního roku vyšetřovali deset případů souvisejících s drogovou trestnou činností.

V pěti případech šlo o laboratoře na výrobu pervitinu, který je nejužívanější tvrdou drogou na jihu Moravy.

Dalších pět kauz se týkalo distribuce marihuany. Ve třech z nich byli podezřelými pachatelé mladší 18 let, zdůraznila policejní mluvčí.

Počet případů spojených s výrobou drog na území celého regionu mírně vzrůstá.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve Francii zatkli kvůli útoku v Nice třetího člověka

Ve Francii zatkli v souvislosti se čtvrtečním atentátem v Nice třetího člověka. Informovala o tom dnes televizní stanice BFM, podle níž byl muž vzat do vazby v pátek večer. Jde o 33letého muže, který byl v bydlišti předchozího zadrženého. V bazilice v Nice ve čtvrtek zabil nožem pachatel dvě ženy a jednoho muže. Podezřelým je jednadvacetiletý Tunisan, jehož policie při zásahu postřelila a nyní je ve vážném stavu v nemocnici.

Francouzská policie pátrá po případných komplicích nebo lidech, k nimž pachatel mohl patřit. Jako prvního zadržela 47letého muže, po něm pak muže ve věku 35 let a nyní dalšího, o dva roky mladšího. Nacházel se na adrese, kde byl zadržen druhý podezřelý. "Snažíme se objasnit jeho roli v tom všem," citovala agentura AFP svůj zdroj.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie hledá svědka nehody se čtyřmi mrtvými na Pardubicku

Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku zemřeli čtyři lidé. Řidič dodávky zřejmě předjížděl jiné auto a v protisměru se čelně střetl s kamionem. Řidiče předjížděného auta nyní policie hledá.

Přihlásit se jí může na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031. Uvedla to mluvčí policie Lenka Vilímková. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Nehoda se stala na silnici I/35, která je hlavním tahem z východních Čech na Moravu. Dodávka jela od Holic ve směru na Chvojenec a Hradec Králové. Po srážce zahynuli v dodávce čtyři muži, další dva muži utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice v Hradci Králové. Mezi mrtvými je i řidič dodávky. Řidiči kamionu se nic nestalo, alkohol ani požití drog u něj policisté nezjistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy