Kriminalisté v Blansku zlikvidovali varnu pervitinu

ČTK ČTK
15. 7. 2011 13:09
Pervitin je nejužívanější tvrdou drogou na Moravě
Pervitin (ilustrační foto).
Pervitin (ilustrační foto). | Foto: Policie ČR

Blansko - Kriminalisté zahájili v uplynulých dnech stíhání mladého páru z Blanska, který údajně letos od ledna do března vyrobil 42 gramů pervitinu.

Používali ji pro svoji potřebu a část omamné látky prodali, řekla mluvčí policie Iva Šebková. Dvojici hrozí až pět let vězení.

Laboratoř na výrobu pervitinu si udělala pětadvacetiletá žena a devětadvacetiletý muž v rodinném domku v Blansku, v němž spolu bydleli. Jednu z nejznámějších a nejčastěji užívaných drog vyráběli z volně dostupných léků a chemikálií.

Tento případ není na Blanensku ojedinělý, uvedla mluvčí. Tamní kriminalisté v první polovině letošního roku vyšetřovali deset případů souvisejících s drogovou trestnou činností.

V pěti případech šlo o laboratoře na výrobu pervitinu, který je nejužívanější tvrdou drogou na jihu Moravy.

Dalších pět kauz se týkalo distribuce marihuany. Ve třech z nich byli podezřelými pachatelé mladší 18 let, zdůraznila policejní mluvčí.

Počet případů spojených s výrobou drog na území celého regionu mírně vzrůstá.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Kvůli závadě na troleji nevyjelo v Praze ráno několik vlaků

Železniční dopravu v hlavním městě a okolí dnes nad ránem komplikovala porucha troleje na pražském odstavném nádraží. Několik osobních vlaků muselo být odřeknutu v části nebo v celé trase, uvedla na Twitteru společnosti Ropid, která organizuje MHD v Praze a okolí.

Kvůli poruše trakčního vedení na odstavném nádraží musely České dráhy zrušit ranní osobní vlak z Prahy do Ústí nad Labem. Odřeknut musel být i jeden pár osobních vlaků mezi Nymburkem a Kolínem a spoj mezi Prahou-Uhříněvsí a Benešovem, vyplývá z údajů na webu drah

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

V Číně na nový vir zemřelo už 25 lidí. Podle vlády se počet nakažených vyšplhal na 830 případů

Už 25 obětí evidují čínské úřady v souvislosti s šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zároveň k 23. lednu v Číně vyšplhal na 830, oznámila vláda podle světových zpravodajských agentur. Předtím média psala o 18 mrtvých a více než 630 nakažených.

Čínské ministerstvo zdravotnictví v rámci nového hlášení mimo jiné potvrdilo čtvrteční zprávu o prvním úmrtí způsobeném koronavirem mimo centrální provincii Chu-pej. Jde o případ 80letého pacienta, který zemřel v provincii Che-pej po návratu z dvouměsíčního pobytu ve Wu-chanu.

Z 830 potvrzených případů je 177 považováno za vážné, zatímco 34 "uzdravených" lidí už údajně mohlo opustit nemocniční lůžka. Podle agentury AFP dále čínská vláda informovala, že úřady prověřují 1072 pacientů, u nichž panuje podezření na nakažení záhadným virem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy