Kontroverzního úředníka brněnští radní povýšili

ČTK ČTK
24. 11. 2011 18:54
Juřička má podle opozice na svědomí chyby při zadávání některých zakázek
Brněnský magistrát
Brněnský magistrát | Foto: Město Brno

Brno - Brněnští radní ve středu rozhodli o povýšení kontroverzního úředníka Ladislava Juříčka. Stane se šéfem technického úseku.

Juříček před lety na magistrátu vedl investice a podle opozice je zodpovědný například za chyby ve výběrovém řízení na projekt zrestaurování vily Tugendhat.

Poté z magistrátu odešel, zpět mu nyní pomohla současná koalice ČSSD a ODS složená letos v dubnu. Jako šéf technického úseku se Juříček stane jedním ze šesti nejvýše postavených managerů na magistrátu, bude podléhat pouze tajemníkovi.

Pozici ředitele technického úseku získal Juříčka jako vítěz konkurzu. Přihlásilo se do něj 22 lidí, ve druhém kole výběrová komise hodnotila sedm z nich, řekl mluvčí magistrátu Pavel Žára.

"Na základě celkového zhodnocení se výběrová komise jednomyslně shodla na vítězství Ladislava Juříčka," dodal mluvčí. Členy výběrové komise ale neupřesnil.

Juříček od dubna na magistrátu vedl odbor technických sítí. Nyní tak postoupí na nadřízenou funkci. Na místo šéfa technických sítí, které uvolní, magistrát podle Žáry vypíše konkurz. Ve vedení technického úseku Juříček nahradí Josefa Gogelu, který podle mluvčího odchází do důchodu.

Juříčkovým povýšením byl zaskočen šéf opoziční KDU-ČSL Daniel Rychnovský. "Jsem z toho v rozpacích. Právě za působení pana Juříčka na investičním odboru vznikly ty největší problémy s výběrovým řízením na vilu Tugendhat," řekl ve středu.

V zakázkách se našly chyby, viník ale nebyl označen

Zároveň upozornil, že trvalo léta, než se podařilo záležitost dát dohromady a stavbu zahájit. Opoziční Strana zelených už dříve poukazovala na to, že za Juříčkovy éry se uskutečnila i zakázka na opravu náměstí Svobody, v níž pozdější magistrátní audit našel 14 chyb. Tehdy ale nebyl určen žádný viník.

Technický úsek spadá pod primátorova náměstka Roberta Kotziana (ODS). Kotzian už při nástupu Juříčka do funkce šéfa odboru technických sítí úředníka hájil. Na věcné výtky opozice nereagoval.

Zastupitelstvo se zabývalo i Juříčkovým dřívějším zaměstnáním. Než nastoupil na magistrát, působil na Povodí Moravy, kde některé zakázky vyšetřovala policie.

"Nikdy jsem nebyl vyšetřován policií, žádnou složkou. Pokud se mi doneslo ke sluchu, týkalo se to hlavně zakázek, které si organizoval tehdejší generální ředitel," reagoval tehdy úředník. Na dotaz zastupitele Mojmíra Vlašína (SZ) připustil, že z Povodí Moravy byl propuštěn.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Na Brněnsku vykolejila část vlaku a přerušila provoz, žádní zranění

V Tišnově na Brněnsku vykolejily ve čtvrtek dopoledne poslední dva vagony rychlíku Vysočina jedoucího z Prahy do Brna. Podle prvotních informací záchranných složek se událost obešla bez zranění. Z vlaku se evakuuje 150 lidí. Trať je zavřená, České dráhy zajišťují náhradní autobusovou dopravu. Předpokládané zprovoznění trati je v 18:00.

Zatím není jasné, co se stalo, ve hře je technická závada. Vše se vyšetřuje. "Vykolejily dva vozy, ale nejsou převrácené, stojí rovně. Zatím je to bez zjevných zranění, na místě je evakuace asi 150 lidí," řekla mluvčí Českých drah Gabriela Novotná. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy