Kolize Škody 120 s koňským povozem skončila 4 zraněnými

ČTK ČTK
3. 10. 2012 13:00
Při nehodě na Hodonínsku byl zraněn řidič auta se spolujezdcem i vozka se spolujezdkyní
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Čejč (Hodonínsko) - V Čejči na Hodonínsku utrpěli v úterý večer čtyři lidé zranění při dopravní nehodě osobního auta Škoda 120 a povozu taženého dvěma koňmi.

Řidič kvůli rychlé jízdě a špatné viditelnosti narazil do povozu při neopatrném předjíždění, řekl mluvčí policie Petr Zámečník.

Jednapadesátiletý řidič škodovky jel v úterý 20:00 od Terezína směrem do Čejče. Na mokré vozovce předjížděl dodávku. V tu dobu ale jel v protisměru koňský povoz řízený dvacetiletým vozkou.

Řidič škodovky nestačil včas zareagovat a levým bokem vozidla zachytil o bok jednoho z koní. Poté přední částí vozidla narazil čelně do kočáru. Povoz odhodil do příkopu, v němž sám skončil.

Zraněn byl řidič škodovky se spolujezdcem i vozka se spolujezdkyní. Jeden z koní musel být po kolizi převezen na veterinární kliniku do Brna.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy