Kolize Škody 120 s koňským povozem skončila 4 zraněnými

ČTK ČTK
3. 10. 2012 13:00
Při nehodě na Hodonínsku byl zraněn řidič auta se spolujezdcem i vozka se spolujezdkyní
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Čejč (Hodonínsko) - V Čejči na Hodonínsku utrpěli v úterý večer čtyři lidé zranění při dopravní nehodě osobního auta Škoda 120 a povozu taženého dvěma koňmi.

Řidič kvůli rychlé jízdě a špatné viditelnosti narazil do povozu při neopatrném předjíždění, řekl mluvčí policie Petr Zámečník.

Jednapadesátiletý řidič škodovky jel v úterý 20:00 od Terezína směrem do Čejče. Na mokré vozovce předjížděl dodávku. V tu dobu ale jel v protisměru koňský povoz řízený dvacetiletým vozkou.

Řidič škodovky nestačil včas zareagovat a levým bokem vozidla zachytil o bok jednoho z koní. Poté přední částí vozidla narazil čelně do kočáru. Povoz odhodil do příkopu, v němž sám skončil.

Zraněn byl řidič škodovky se spolujezdcem i vozka se spolujezdkyní. Jeden z koní musel být po kolizi převezen na veterinární kliniku do Brna.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Ruský odsouzený v souvislosti s protiválečnou kresbou jeho dcery byl zadržen v Minsku

Ruský otec, kterého soud tento týden poslal na dva roky do vězení v souvislosti s protiválečnou kresbou jeho dcery, byl zadržen v Minsku, informovalo několik ruských informačních kanálů působících v emigraci, mezi nimi například Sota. Alexej Moskaljov krátce před vynesením rozsudku utekl z domácího vězení.

Advokát Moskaljova Dmitrij Zachvatov na sociálních sítích napsal, že nemá kontakt se svým klientem, potvrdit informace o jeho zadržení nemůže, ale podle všeho tomu tak je. Moskaljova zadrželi podle ruských informačních kanálů pravděpodobně kvůli tomu, že si v bytě, kde se skrýval před pronásledováním, zapnul mobilní telefon.

Otec samoživitel z města Jefremov se do problémů se zákonem dostal původně poté, co jeho dospívající dcera Maša loni na jaře ve škole nakreslila obrázek proti ruské invazi na Ukrajině. Vyšetřovatelé ho později obžalovali kvůli protiválečným komentářům na sociálních sítích a do vyřešení případu mu úřady nařídily zůstat v domácím vězení. Soud ho v úterý poslal za mříže za diskreditaci ruské armády, za což bývají v Rusku trestáni lidé, kteří dají najevo odpor vůči válce na Ukrajině. Maša skončila v dětském domově a komise pro záležitosti nezletilých žádá, aby jejího otce soud zbavil rodičovských práv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy