Jste omezení idioti, napsali Anonymous na web KSČM

Domácí ČTK Domácí, ČTK
14. 10. 2012 10:07
Hackeři odsoudili voliče komunistů, ti ve volbách zaznamenali historický úspěch
Foto: Aktuálně.cz, Repro web KSČM v Hradci Králové

Brno - Internetovou stránku brněnských komunistů napadli hackeři z hnutí Anonymus.

Umístili na ně nápis, podle něhož jsou voliči KSČM "omezení idioti".

Zásah do oficiálního webu strany je rekací na úspěch komunistů v krajských volbách. Téměř v celé republice získali více hlasů než ve volbách v roce 2008.

Na západě Čech ve dvou krajích vyhráli.

"Volili jste nás? Pokud ano, jste jedni z mnoha omezených idiotů, kteří vůbec nesledují, kam naše země míří," hlásal ještě dnes v 09:00 oficiální informační portál Městského výboru KSČM Brno. Podle prohlášení republiku ohrožují špatní politici a nezodpovědní občané.

Hackeři z Anonymusu uvádějí, že komunismus zastavil v zemi vývoj o 30 let, přičemž KSČM "se neustále snaží o totéž".

Anonymus je mezinárodní skupina hackerů známá hlavně útoky souvisejícími s mezinárodní protipirátskou smlouvou ACTA. Útočili na webové stránky nadnárodních společností, justici i vládní orgány v různých zemích, včetně americké CIA.

Hnutí  se snaží prosadit volné stahování a šíření autorsky chráněných děl. V ČR napadli v minulosti weby několika politických stran a pozměnili i stránky Ochranného svazu autorského.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy