Jiří Vytopil: Po bratrovi zbylo podezřele málo peněz

ČTK ČTK
18. 10. 2012 15:00
Vytopil podle bratra disponoval s částkou vyšší než milion. Zbylo po něm jen 330 000 Kč

Brno - Bratr zavražděného místostarosty Brna-Židenic Aleše Vytopila (ODS) Jiří se domnívá, že po jeho sourozenci zbylo podezřele málo peněz.

Brněnskému krajskému soudu ve čtvrtek řekl, že jeho bratr Aleš disponoval s částkou více než milion korun. Po Vytopilovi přitom zbyly dvě částky, a to 190 000 a 140 000 korun.

Jiří Vytopil pracuje 19 let v bankovnictví a poskytoval bratrovi finanční poradenství.

Aleše popsal jako úspěšného člověka, jemuž se dařilo v podnikání a který měl dobře "našlápnuto" v politické kariéře. Přesto byl podle něj bratr velmi spořivý a peníze vydával uvážlivě. Doplatil prý na jediné; na velkou lásku k dětem.

"Neskutečně trpěl tím, že s manželkou Sylvou děti nemá. Měl je přitom tak rád. Mé dvě dcery jej neuvěřitelně milovaly. V bytě bylo prázdno a on prostě potřeboval děti," uvedl Jiří.

Proto se Aleš Vytopil podle něj seznámil s prostitutkou Pavlou Antalovou, která má dvě děti a začal s ní žít. Platil společné bydlení, na které si vzal za pomoci bratra hypotéku.

Vytvořil si přitom blízký vztah k 1,5roční dcerce Antalové. Chtěl ji dostat do své péče. Podle svědků ale patrně uvažovala obdobně i Radka Pojerová, bývalá manželka otce děvčátka Filipa Onderky.

A právě Pojerová a Onderka jsou obžalováni z vraždy Vytopila. Oběma hrozí 18 let vězení. Vytopila podle spisu loni v září v Brně zastřelili.

Za vraždou mohly stát spory o dítě i o peníze

Motiv není stále zcela zřejmý. Nejprve se hovořilo o komplikovaném vztahovém čtyřúhelníku tvořeném Vytopilem, jeho milenkou Antalovou, jejím bývalým partnerem a otec dítěte Onderkou a jeho exmanželkou Pojerovou.

Možnou příčinou sporů mohly být rozdílné názory na péči a výchovu děvčátka.

Svědci se ale zmiňují i o financích. Otevřeně upozorňují na to, že Antalová z Vytopila "jen tahala" peníze. Připomínají, že tento pár podnikal s Onderkou v Hrotovicích na Třebíčsku, kde provozoval dvě restaurace.

Vytopilova sekretářka Lenka Greplová vypověděla, že si komunání politik uvědomoval, že z "něj tahají peníze", a že se kvůli tomu s Antalovou často hádal.

Vytopil byl podle policie zastřelen v brněnském Mariánském údolí. Pachatelé pak jeho ostatky odvezli k Ivančicím, kde od těla oddělili hlavu a bez ní jej pohřbili. Po hlavě se stále pátrá.

Onderka ani Pojerová se k činu nepřiznali. Jeden hází vinu na druhého. Proces bude pokračovat v pátek. Očekávají se výslechy znalců ze soudního lékařství a psychiatrie.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy