Je to tady. Na Špilberku bylo zahájeno MS v basketbale

Domácí ČTK Domácí, ČTK
22. 9. 2010 23:37
Prezident FIBA Yvana Mainini odstartoval šampionát
Jako kulisa pro slavnostní zahájení šampionátu posloužila brněnská dominanta - hrad Špilberk.
Jako kulisa pro slavnostní zahájení šampionátu posloužila brněnská dominanta - hrad Špilberk. | Foto: Aktuálně.cz

Brno - Mistrovství světa v basketbalu žen v České republice bylo ve středu večer oficiálně zahájeno na brněnském hradu Špilberk úvodním projevem prezidenta Mezinárodní basketbalové federace FIBA Yvana Maininiho.

Ten šestnácté MS symbolicky odstartoval krátce po dvacáté hodině. Ztemnělou oblohu nad Brnem, které MS hostí společně s Ostravou a Karlovými Vary, pak prozářil sedmiminutový ohňostroj.

Turnaj odstartuje ve čtvrtek zápasy v základních skupinách. V akci se představí i české reprezentantky, které nejprve hostí Argentinu a v dalších dnech pak Rusko a Japonsko.

Středeční slavnostní předehru měl šampionát na Špilberku, brněnské dominantě. "Sen se stává skutečností, mistrovství je tady. Jsme šťastní, že zde můžeme být," řekl Mainini.


Český celek reprezentoval při ceremoniálu trenérský štáb, i když hlavní kouč Lubor Blažek se omluvil a zůstal s týmem v hotelu Voroněž, kde ještě ladil poslední přípravy a taktické záměry před čtvrteční premiérou. Blažka zastoupili jeho asistenti Ivan Beneš s Martinem Petrovickým.

Večer na nádvoří Špilberku hudebně doprovodila žesťová sekce Filharmonie Brno pod vedením šéfdirigenta Aleksandara Markoviće. Zahajovací ceremoniál odstartovala Sinfoniettou Leoše Janáčka.

Po představení mladých basketbalistek, které před pozvanými hosty předvedly své umění, se svými projevy vystoupili předseda Senátu Přemysl Sobotka, brněnský primátor Roman Onderka a předseda České basketbalové federace Miroslav Jansta.

 

Právě se děje

Další zprávy