Inspekce zavřela asijské bistro Dragon na brněnském náměstí Svobody. Všude byl hmyz a špína

Inspektoři v provozovně narazili na mrtvý i živý hmyz, dlouhodobou mastnotu a nečistoty, které mohly poškodit zdraví zákazníků.
Podívejte se na video z kontroly. | Video: SZPI

Brno - Kvůli porušení hygienických předpisů mimořádného rozsahu zavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce Asijské bistro Dragon II na brněnském náměstí Svobody. Podle inspektorů nebylo možné v daném prostředí zajistit bezpečnou přípravu jídel bez rizika kontaminace, uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Důvodů k uzavření se sešlo hned několik. V kuchyni inspektoři našli živý i mrtvý hmyz včetně švábů. "Dále byla na kuchyňských zařízeních včetně sporáku, grilu a lednic silná vrstva mastnoty a nečistot svědčící o dlouhodobé rezignaci na úklid. Kvůli zatečeným stropům představovala riziko kontaminace surovin a připravovaných pokrmů olupující se omítka v části provozovny. Podlahy byly také silně znečištěné mastnotou, zbytky potravin a obalů, prachem a uhynulým hmyzem," popsal Kopřiva hygienický stav bistra. Mezi potravinami se povalovalo také například nářadí.

Inspektoři nařídili provozovateli bistra, společnosti T&H Bistro, odstranění nedostatků a zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Bistro zůstane uzavřené, než opakovaná kontrola potvrdí, že stav provozovny odpovídá zákonným požadavkům.

 

Právě se děje

Další zprávy