Inspekce zavřela asijské bistro Dragon na brněnském náměstí Svobody. Všude byl hmyz a špína

ČTK ČTK
9. 2. 2018 19:20
Inspektoři v provozovně narazili na mrtvý i živý hmyz, dlouhodobou mastnotu a nečistoty, které mohly poškodit zdraví zákazníků.
Podívejte se na video z kontroly. | Video: SZPI

Brno - Kvůli porušení hygienických předpisů mimořádného rozsahu zavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce Asijské bistro Dragon II na brněnském náměstí Svobody. Podle inspektorů nebylo možné v daném prostředí zajistit bezpečnou přípravu jídel bez rizika kontaminace, uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Důvodů k uzavření se sešlo hned několik. V kuchyni inspektoři našli živý i mrtvý hmyz včetně švábů. "Dále byla na kuchyňských zařízeních včetně sporáku, grilu a lednic silná vrstva mastnoty a nečistot svědčící o dlouhodobé rezignaci na úklid. Kvůli zatečeným stropům představovala riziko kontaminace surovin a připravovaných pokrmů olupující se omítka v části provozovny. Podlahy byly také silně znečištěné mastnotou, zbytky potravin a obalů, prachem a uhynulým hmyzem," popsal Kopřiva hygienický stav bistra. Mezi potravinami se povalovalo také například nářadí.

Inspektoři nařídili provozovateli bistra, společnosti T&H Bistro, odstranění nedostatků a zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Bistro zůstane uzavřené, než opakovaná kontrola potvrdí, že stav provozovny odpovídá zákonným požadavkům.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy