Dálnice D1 je po hromadné nehodě u Brna znovu průjezdná

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 5. 2019 17:20
Dálnici D1 u Brna na 190. kilometru ve směru na Ostravu uzavřela v úterý odpoledne hromadná nehoda nákladního vozu, dvou dodávek a motocyklu. Jeden člověk má středně těžké zranění. Dálnice se znovu otevřela v 16:45.
Na místě zasahují hasiči.
Na místě zasahují hasiči. | Foto: Twitter HZS JMK

Nehoda se stala krátce před 14:30, podle Jednotného systému dopravních informací byla nabouraná vozidla přes dva jízdní pruhy. Řidiči sjížděli na exitu 182 - Kývalka, dál do Brna se jelo po silnici číslo 602, uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Zpět na dálnici řidiči najížděli na exitu 194 - Brno-centrum. Na dálnici i objízdných silnicích se tvořily dlouhé kolony, zpoždění bylo až 60 minut.

Následky nehody se podařilo odstranit až v 16:45, dálnice se poté otevřela.

U nehody zasahovali i hasiči, jednoho člověka vyprošťovali. U všech vozů udělali protipožární opatření a zasypali uniklé kapaliny.

"Jeden člověk byl zaklíněný, se středně těžkým poraněním jsme ho vezli na urgentní příjem do Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích," řekla  mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy