Hasiči po šesti hodinách vyprostili muže z jeskyně v Moravském krasu, měl zavalené nohy

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 3. 2017 18:59
V jeskyni Nová Drátenická v Moravském krasu na Blanensku dnes kolem poledne uvízl speleolog, hasiči a speleologičtí záchranáři jej vyprostili zhruba po šesti hodinách. Muž měl zavalené nohy. Pro muže kolem 18:00 hodin přiletěl vrtulník záchranné služby. Podle mluvčí jihomoravské záchranky Hedviky Kropáčkové byl speleolog při transportu do brněnské fakultní nemocnice při vědomí a jeho stav je stabilizovaný. "Má ale vážná poranění dolní končetiny," uvedla Kropáčková. Kromě hasičů byli na místě i speleologičtí záchranáři. "Speleolog ležel několik stovek metrů daleko od vchodu," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Moravský kras
 

Právě se děje

před 7 minutami

EU chce dohodu s Británií, čas se krátí, řekla šéfka Evropské komise

Sporná témata ve vyjednávání Evropské unie s Británií by měla být řešitelná a unie je připravena "být kreativní" při hledání kompromisu. Nehodlá však ohrozit fungování svého jednotného trhu a v případě krachu rozhovorů je připravena na neřízený rozchod se svým bývalým členem. Europoslancům to ve středu řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž o osudu případné dohody rozhodnou následující dny.

Británie opustila po 47 letech evropský blok letos v lednu a od té doby se obě strany dohadují na podobě budoucích vztahů. V posledních týdnech již dopracovaly společné formulace značné části mnohasetstránkového textu společné smlouvy. Trojice hlavních sporných témat - rybolov, pravidla hospodářské soutěže a dohled nad řešením sporů - však stále zůstává otevřená. Přechodné období, po něž se na Británii vztahují unijní předpisy, potrvá přitom jen do konce tohoto roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy