Hasiči evakuovali kvůli požáru domova seniorů v Brně pětadvacet lidí

ČTK ČTK
6. 7. 2016 9:28
Hasiči ve středu ráno kvůli požáru bytu evakuovali v Brně domov charity, ve kterém bydlelo 25 seniorů. Deset z nich skončilo se zraněním v péči záchranářů, řekl ČTK mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Hasiči požár zlikvidovali, podle Mikošky se škoda odhaduje na milion korun. Obyvatelé domu byli hůře pohybliví, doplnil Mikoška. "Zásah byl o to náročnější, protože jsme je museli ve spolupráci s policií vynášet nebo vyvádět v kuklách. Někteří se nadýchali kouře a jiní byli popálení," uvedl Mikoška. Pro ostatní přistavil Dopravní podnik města Brna autobus, ve kterém lidé zůstanou do doby, než se vyřeší jejich náhradní ubytování.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy