reklama
 
 

Experti budou řešit, jak studenti mění život v Brně. Přináší miliardy, zabírají ale parkovací místa

18. 6. 2018 1:00
Debata nazvaná "Studentské město je (není) ohrožením budoucnosti" se uskuteční ve středu 20. června ve výzkumném centru CEITEC v Bohunicích od 17:00.

Brno - Přední odborníci budou diskutovat o tom, zda studenti znamenají pro Brno jako centrum vědy a výzkumu přínos, nebo jestli naopak ohrožují dostupnost bydlení a plynulost dopravy. Debata nazvaná "Studentské město je (není) ohrožením budoucnosti" se uskuteční ve středu 20. června ve výzkumném centru CEITEC v Bohunicích od 17:00.

V téměř čtyř set tisícovém městě je 65 000 studentů, navíc se Brno v žebříčku popularity mezi studenty umístilo na devátém místě na světě.

Studující ve městě měsíčně utratí v průměru téměř 8 000 Kč, celkem tedy přes pět miliard ročně. Jenže také také 35 procent z nich využívá auto, což pro Brňany znamená 20 tisíc obsazených parkovacích míst. 

Brno ze svého statusu studentského města profituje i jinak, do města se kvůli nim stěhují zahraniční i tuzemské společnosti. A to do té míry, že se město potýká s významným přebytkem vysoce kvalifikovaných pozic, které high-tech průmysl nebo výzkumná a vývojová centra vytvářejí. 

Na téma, jak přeměna Brna na studentské město ovlivní životy obyvatel, budou ve středu diskutovat ředitel výzkumného centra CEITEC Masarykova univerzita Jiří Nantl, socioložka Lucie Vidovićová z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, studentský Král Majálesu Jan Kryčer, zástupce ředitele JIC David Uhlíř, provozní ředitel Kentico Software Antonín Moravec a náměstek primátora pro oblast Smart City Jaroslav Kacer.

autor: Aktuálně.cz | 18. 6. 2018 1:00

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama