Důchodce týrali kvůli penzi, hrozili mu vypálením očí

ČTK ČTK
6. 10. 2011 16:05
Dvojice mladíků seniora z Brna bila a pálila. Za vydírá jim hrozí až osm let vězení
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Brno - Policisté zadrželi ve středu v Brně dvojici mladíků, kteří podle nich neobvykle brutálním způsobem týrali sedmdesátiletého důchodce. Chtěli po něm, aby jim vydal svou penzi ve výši přibližně 6000 korun.

Pachatelé nutili seniora jíst pepř, pít olej, bili jej dřevenými deskami a pálili nažhavenou lžičkou a vidličkou, řekl k případu kriminalista Pavel Kříž.

Hrozili mu vypálením očí

Důchodce žije sám v zahradní chatce v brněnské Kaštanově ulici. Do ní útočníci údajně vtrhli v pondělí a začali seniora týrat. Muži prý hrozili, že pokud vyhledá pomoc, tak mu vypálí oči. Vše mělo za cíl, aby jim ve středu odevzdal důchod, uvedla policie.

Seniorovi, který patří do skupiny sociálně vyloučených, chodí pravidelně šek na důchod na sociální odbor brněnského magistrátu.

"Když si pro něj ve středu přišel, byl zbitý, třepal se a plakal," uvedl pracovník odboru Ondřej Baláš. Pachatelé podle policie čekali, až oběť vyjde ven a půjde s nimi hotovost vybrat. Úředníkům se podařilo je nalákat dovnitř a přivolat policii.

"Zadrženým nyní hrozí za vydírání tři až osm let vězení. Soud jistě zohlední, čím vším si musela oběť, mimo jiné zcela bezproblémový člověk, který se potýká s vlastními potížemi, musel projít," dodal kriminalista.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy