Dítě vypadlo z okna v prvním patře, je lehce zraněné

ČTK ČTK
6. 9. 2012 10:56
Tříletá holčička se opřela o síť proti hmyzu a ta s ní vypadla ven. Dítě měla hlídat teta
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZZS Moravskoslezský kraj

Veselí nad Moravou (Hodonínsko) - Ve Veselí nad Moravou vypadla ve středu z okna bytu v prvním patře panelového domu tříletá holčička.

Opřela se o síť proti hmyzu a ta s ní vypadla ven. Děvče se po pádu z pěti metrů naštěstí jen lehce zranilo. Dítě měla v době neštěstí hlídat teta, řekl mluvčí policie Petr Zámečník.

Událost se stala na sídlišti Hutník. Z nezjištěných důvodů neměla 31letá žena dívenku pod kontrolou.

"Dítě mělo velké štěstí. Utrpělo překvapivě jen lehké zranění a v nemocnici zůstane ještě patrně několik dní, ale jen na pozorování," řekla mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

Policisté již zahájili trestní řízení s tetou pro podezření ze spáchání ublížení na zdraví z nedbalosti. Dále prošetřují přesné okolnosti případu a míru zavinění zúčastněných osob.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy