reklama
 
 

Desítky kilogramů marihuany, extáze i samopal. Celníci zadrželi na jihu Moravy 11 prodejců drog

17. 8. 2018 9:17
Podle zjištění celníků nejspíš skupina drogy prodávala nejen v České republice, ale i v zahraničí. Zadrženým hrozí až 12 let vězení.

Brno - Jedenáct prodejců drog zadrželi celníci z protidrogového oddělení na jihu Moravy. Našli u nich mimo jiné 40 kilogramů marihuany, 631 rostlin konopí, 150 tablet extáze a samopal s náboji. Celní správa to uvedla v tiskové zprávě.

Podle zjištění celníků nejspíš skupina drogy prodávala nejen v České republice, ale i v zahraničí. Při sérii prohlídek na několika místech jižní Moravy, na kterých celníci spolupracovali s policisty a Národní protidrogovou centrálou, zabavili ještě dvě auta a šestery hodinky celkem za 100 tisíc korun.

"Do trestné činnosti bylo zapojeno 11 osob. Čtyři z nich jsou v současné době ve vyšetřovací vazbě a ostatní jsou stíháni na svobodě. V sedmi případech se jednalo o nebezpečné recidivisty, kteří se v minulosti již několikrát dostali do střetu se zákonem z důvodu propagace fašismu, pravicového extremismu, loupeží a jiné násilné trestné činnosti," uvedla mluvčí Celního úřadu pro Jihomoravský kraj Lada Temňáková.

Celníci společně s policisty zlikvidovali dvě venkovní pěstírny konopí na Vyškovsku a Znojemsku, provedli šest domovních prohlídek a pět prohlídek jiných prostor.

Zadrženým hrozí za trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy vězení na osm až dvanáct let, případně i propadnutí majetku.

autor: ČTK | 17. 8. 2018 9:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama