Děkovná pouť ke kapli na Blatnické hoře

Děkovná pouť ke kapli na Blatnické hoře
Od kostela se pak za vyhrávání domácí dechovky vydali pěšky na zhruba dvoukilometrovou pouť na Blatnickou horu, kde je kaple sv. Antonína Paduánského.  Lidé z širokého okolí proto kopci neřeknou jinak než Antonínek.
V čele dlouhého procesí šli ministranti s křížem.
Dlouhý průvod, jako by neměl konce.
Všichni účastníci pouti museli zvládnout stoupání na Blatnickou horu.
Foto: Lenka Fojtíková
Domácí Domácí
29. 8. 2011 10:40

Hodonínsko - Poslední srpnovou neděli slaví v Blatnici na Hodonínsku Děkovnou pouť. Věřící při ní děkují především za úrodu. Tyto poutě světu jako první ukázal na svých obrazech Joža Uprka, který pocházel z nedalekého Kněždubu. Věřící si spolu se stovkami lidí v krojích připomněli letošní sto padesáté narození tohoto malíře slováckého lidu. Po mši hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek odhalil na památku umělce pamětní desku. Jejím autorem je akademický sochař Otmar Oliva.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 7 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy