D1 u Brna zablokovala nehoda tří kamionů s osobním autem, při níž zemřel člověk

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 11. 2018 16:16
Dálnici D1 u Brna zablokovala v úterý odpoledne ve směru na Prahu hromadná nehoda na 172. kilometru. Srazila se tři nákladní auta a jedno osobní. Jeden člověk zemřel. Informovali o tom mluvčí policie Bohumil Malášek a záchranné služby Michaela Bothová. V místě vznikla kolona asi 15 kilometrů, uvedl Malášek.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Pro řidiče platí objížďka. Zatím není jasné, kdy bude dálnice průjezdná. V místě nehody jsou vysypané láhve.

Podle Maláška zemřel řidič jednoho z nákladních aut. "Příčiny ještě vyšetřujeme. Je ale možné, že právě tento řidič nehodu zavinil. Podle informací od svědků buď usnul nebo se nevěnoval řízení. Narazil do auta před ním a naopak do něj ještě narazila další auta," popsal Malášek.

Záchranáři už nemohli muži pomoct. "Zemřel před příjezdem naší posádky, zranění byla neslučitelná se životem," řekla Bothová.

Řidiči sjíždějí z dálnice na 178. exitu u Ostrovačic, vracejí se na 168. exitu Devět křížů. Před nehodou se vytvořila kolona dlouhá asi 15 kilometrů. "Zatím nevíme, kdy bude dálnice průjezdná. Jeden kamion převážel přepravky s láhvemi, druhý zase vezl osobní automobily. Bude tam možná potřeba jeřáb, takže to ještě potrvá," dodal Malášek.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šestiletý trest za ovlivňování tendrů Středočeského kraje. ČTK to řekl důvěryhodný zdroj. Někdejší poslanec za ODS a bývalá ředitelka kladenské nemocnice podle rozsudku zmanipulovali zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad a hostivického gymnázia, přijali na úplatcích téměř 17 milionů korun a sedm milionů předali tehdejšímu hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD).

Další zprávy