Čtvrteční nehoda dodávky na D1 má šestou oběť, cizinka zemřela v nemocnici

ČTK ČTK
21. 9. 2015 11:26
Čtvrteční nehoda dodávky na D1 u Rousínova na Vyškovsku má další oběť, v nemocnici zemřela jedna ze tří zraněných. Auto s devíti Poláky narazilo zezadu do kamionu, řidič totiž nedával pozor na řízení. Kolize je jednou z největších tragédií, která se odehrála na českých silnicích.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Schejbal/Economia

Brno - Čtvrteční nehoda polské dodávky na dálnici D1 u Rousínova na Vyškovsku si vyžádala celkem šest životů.

V nemocnici v Brně-Bohunicích totiž zemřela o víkendu jedna ze tří zraněných, potvrdila mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

Při kolizi narazila dodávka s devíti Poláky zezadu do kamionu. Ten zpomalil před místem, kde jsou na D1 opravy. Řidič dodávky podle policie nevěnoval dostatečnou pozornost řízení.

"Cizinka podlehla o víkendu rozsáhlým zraněním, která byla neslučitelná se životem," uvedla mluvčí. Další dvě zraněné jsou v jiných brněnských nemocnicích. Jsou mimo ohrožení života.

Jedna z největších tragédií

Mluvčí vyškovské policie Alice Musilová v pondělí řekla, že nejpravděpodobnější příčinou tragédie je nepozornost polského řidiče. Ten zřejmě nestihl včas zareagovat na to, že kamion před ním brzdí, a vjel do něj.

V dodávce na místě zahynulo pět Poláků, tři utrpěli těžká zranění. Jeden cestující vyvázl bez zranění.

Škoda na zničené dodávce a poškozeném kamionu se odhaduje na 300 000 korun. Kolize je jednou z největších tragédií, která se odehrála na českých silnicích.

 

Právě se děje

Další zprávy