Část znojemského obchvatu už má stavební povolení

ČTK ČTK
26. 8. 2012 13:53
Krajský úřad zamítl odvolání místního občanského sdružení Obchvat
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ceskedalnice.cz

Znojmo - Část znojemského obchvatu má stavební povolení, krajský úřad zamítl odvolání místního občanského sdružení.

Sdružení se nelíbila druhá etapa stavby, tedy úprava chodníků a účelových komunikací. Hlavní stavbu obchvatu musí ještě povolit ministerstvo dopravy, informovala mluvčí znojemské radnice Renáta Bártová. Začátek stavby zatím nelze určit.

Druhou etapu stavby napadlo občanské sdružení Obchvat v říjnu loňského roku. "Městský úřad Znojmo se podle krajského úřadu Jihomoravského kraje řádně vypořádal s námitkami uplatněnými občanským sdružením v rámci předmětného stavebního řízení a dostatečným způsobem odůvodnil jejich zamítnutí," uvedla Bártová.

Odvolání se týkalo druhé části stavby, na kterou vydává stavební povolení místní odbor dopravy. Povolení na hlavní část stavby musí ještě vydat ministerstvo dopravy, začátek prací je tak stále nejasný.

Znojmo o obchvat města usiluje už několik let. Při vjezdu do města od Pohořelic musí řidiči přejet nebezpečnou křižovatku, kterou radnice nechá příští rok za milion korun přestavět na kruhový objezd. O další kruhový objezd vedení Znojma usiluje na druhém konci města, právě na něj by měl později navázat městský obchvat.

Podívejte se: Asfalt na poli bez začátku a konce. To je obchvat Znojma

Nepřehledné a úzké jsou také silnice vedoucí ze Znojma směrem do Brna. Některé úseky u Lechovic a Pohořelic by chtěl starosta Vlastimil Gabrhel nechat rozšířit, stavba však spadá do kompetence krajského úřadu. "Čekáme, jaké bude příští vedení Jihomoravského kraje," řekl už dříve Gabrhel k vyjednávání o stavbě.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy