reklama
 
 

Brněnští zelení chtějí v Senátu dopravní expertku Pošvářovou

2. 6. 2014 16:08
Pošvářová, která bydlí v části Královo Pole, se chce zaměřit na projekt odsunutého nádraží v Brně. Varianta podle ní není ekologická ani ekonomická.

Brno - Brněnští zelení navrhují jako kandidátku do podzimních senátních voleb za brněnský obvod expertku na dopravní stavby Miloslavu Pošvářovou.

Známou se stala hlavně kritikou mnoha dopravních staveb v České republice a také sporem s Ředitelstvím silnic a dálnic, kde působila jako šéfka úseku kontroly a kvality staveb. Pošvářová, která bydlí v městské části Královo Pole, se v nejbližší době zaměří na projekt odsunutého nádraží v Brně. Varianta totiž není ekologická ani ekonomická, řekla Pošvářová.

"Nádraží v Brně musí být ve stávající poloze v centru města. Tak je to ekonomické, ekologické a ve prospěch občanů. Na tuto variantu lze získat peníze z Evropské unie," uvedla Pošvářová.

Možnost nádraží odsunout není podle ní reálná. "Není ekonomická, ekologická a není to dobré pro občany. Na takovou možnost nikdo peníze nedá," upozornila.

Odsunutí nádraží z centra má stát kolem 20 miliard korun. "Je nutné zjistit, jaké důvody stojí za návrhem odsunutí. Rozhodně to ale není prospěch občanů ani ekonomicky výhodnější varianta," zdůraznila Pošvářová.

V souvislosti s Brnem upozornila i na jiné stavby, jako například na Královopolské tunely. "Stále slyšíme o kritice pražského tunelu Blanka, ale v přepočtu na délku a cenu by se Blanka několikrát vlezla do Královopolských tunelů," řekla Pošvářová. Kilometr dlouhé Královopolské tunely stály téměř 13 miliard korun, zhruba šestikilometrová Blanka vyjde Prahu na více než 30 miliard korun.

"Na ŘSD pracují nekompetentní lidé"

Definitivní rozhodnutí o podpoře Pošvářové jako kandidátky do podzimních senátních voleb učiní 8. června Republiková rada Strany zelených na jednání v Praze.

"Miloslava Pošvářová prokázala, že kvůli ochraně veřejných zájmů je ochotna riskovat i osobní újmu a ztrátu zaměstnání. Takové osobnosti, odborně zdatné i osobně soběstačné, do Senátu nepochybně patří," uvedla místopředsedkyně zelených Jana Drápalová.

Pošvářová se dostala do povědomí veřejnosti ostrou kritikou některých dopravních staveb v České republice. Za Ředitelství silnic a dálnic ČR vedla soudní spor se stavební firmou kvůli nekvalitní zvlněné dálnici D47 na Ostravu. Kvůli této kauze také Pošvářová dostala z ŘSD výpověď.

ŘSD dlouhodobě kritizuje s tím, že v něm pracují nekompetentní lidé, což pak vede ke špatným dopravním stavbám. Za kritiku předražených dálnic dostala Pošvářová od Nadace Charty 77 Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost.

autor: ČTK | 2. 6. 2014 16:08

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama