Brněnští radní souhlasí s šesti pruhy na dálnici D1

Markéta Žižková
12. 1. 2011 14:32
Proti plánu brojí obyvatelé okolních čtvrtí
Stavba dálnice D1 u Hulína
Stavba dálnice D1 u Hulína | Foto: Karel Toman

Brno - Radní dali zelenou projektu, podle něhož by se měla dálnice přes Brno rozšířit na šest pruhů.

Podle jejich středečního rozhodnutí by měly dva nové pruhy přibýt v úseku Starý Lískovec-Brno-jih.

"Je v celoměstském zájmu, aby dálnice D1 fungovala co nejvíce bezpečně a bezkolizně, což má velký vliv na kvalitu dopravy uvnitř města. Proto rozšíření dálnice podporujeme s tím, že budou dle zákona dodrženy hlukové limity a dálnice bude vybavena odpovídajícími protihlukovými opatřeními," řekl primátor Roman Onderka.

Podle ČTK ale s rozšířením dálnice nesouhlasí Brňané bydlící v okolí. Proti projektu tak aktivně vystupují některá občanská sdružení.

Podchod a lávka pro pěší

Součástí realizace je také přestavba několika brněnských mimoúrovňových křižovatek a nové propojení s Avion Shopping Parkem.

Zároveň by měl vzniknout podchod Točná ve Starém Lískovci, díky kterému bude zpřístupněna zástavba oddělená dálnicí.

Dalším projektem je pak lávka pro pěší a cyklisty propojující ulice Bohunickou a Ořechovskou. "Ta umožní bezkolizní prostup pěších a cyklistů územím mimo frekventovanou křižovatku Brno - centrum," doplnil brněnský mluvčí Pavel Žára.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy