Autobus s dětmi se srazil s osobním autem, řidič zemřel

ČTK Kateřina Vítková ČTK, Kateřina Vítková
30. 11. 2011 15:19
Při nehodě na Znojemsku se zranilo osm dětí. Řidič auta na místě zemřel
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Znojmo - Na Znojemsku se srazil autobus plný dětí s osobním autem. Řidič auta zemřel, při nehodě se zranilo osm dětí a také řidič autobusu. Silnice byla asi dvě hodiny neprůjezdná.

Nehoda se stala ve středu okolo poledne mezi obcemi Suchohrdly a Těšetice. Řidič osobního auta zemřel na místě, dalších devět lidí vyvázlo s lehkými zraněními. V autobusu cestovalo 45 dětí společně se svými učiteli.

"Na místě jsme ošetřili osm dětí a jednoho dospělého muže s lehkými povrchovými zraněními, pohmožděninami a odřeninami," uvedla mluvčí záchranné služby Barbora Zuchová.

Děti byly převezeny do nemocnice ve Znojmě. Dvě zůstaly na dětském oddělení hospitalizovány s lehkým otřesem mozku. Šest bylo po ošetření propuštěno domů, řekl mluvčí nemocnice Pavel Jajtner.

Nehodu podle policie zavinil řidič osobního auta. "Podle prvotního šetření najel do protisměru a čelně se srazil s autobusem," uvedla mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

Osobní auto je služebním vozidlem firmy z oblasti Moravského Krumlova. Způsobené škody dosud nebyly vyčísleny.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy