Analog končí, televizi v Brně naladíte jen digitálně

ČTK ČTK
30. 9. 2010 13:14
Nejjednodušší způsob, jak přejít na příjem digitálního vysílání, je zakoupení set-top-boxu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Brno - V Brně se s koncem září vypíná analogové vysílání ze dvou televizních vysílačů na vrchu Hády a na Barvičově ulici v Masarykově čtvrti. Diváci tak musejí přeladit na digitální signál.

Přechod se ale týká pouze malého procenta domácností. Většina jich přešla na digitální signál už dříve.

Národní koordinátor digitalizace Zdeněk Duspiva v polovině září odhadoval, že problémy by se mohly týkat maximálně jednoho až dvou procent lidí. Pokračovat bude ještě do poloviny října informační kampaň.

Nová technologie lidem zajistí lepší obraz a také více televizních programů. Nejlevnějším způsobem příjmu digitálního televizního vysílání je podle odborníků vysílání přes anténu. Divák si musí pořídit jen zařízení pro příjem digitálního signálu - set-top-box nebo televizor s vestavěným set-top-boxem.

V souvislosti s končícím analogovým vysíláním se v minulých dnech v Brně zvýšila i poptávka po přístrojích umožňujících přechod na digitální vysílání, zejména set-top boxů.

Někteří prodejci očekávají, že hlavní nápor přijde až začátkem října, kdy se obrazovky těch, kteří mají pouze analogový příjem, zahalí do tmy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy